20.05.2012 14:16


Pod Palackého vrchem závodili handicapovaní atleti

Autor: Michaela Horynová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Paralympijští atleti z celého světa se včera zúčastnili jedné z nejvýznamnějších atletických soutěží pro handicapované. Závodníci soutěžili na brněnském stadionu Pod Palackého vrchem.

Brno Téměř dvě stě atletů soutěžilo na včerejší Velké ceně Brna a Jihomoravského kraje. Závodníci z celého světa se pod hlavičkou akce Handicap open už popáté sjeli na špičkový stadion Vysokého učení technického v Brně. Na sobotním klání měli atleti možnost kvalifikovat se na letošní paralympiádu v Londýně.

Zahájení na stadionu Pod Palackého vrchem se účastnil i primátor Brna. Foto: Michaela Horynová

Podle organizátora Michala Svobody je soutěž hlavně o radosti a spolupráci. „Chceme pomoci závodníkům splnit limity na paralympiádu do Londýna. Důležité je, aby se atleti v tomto luxusním sportovním stánku cítili dobře a vraceli se k nám,“ uvedl Svoboda.

Mezinárodní atletický mítink zahájil primátor Brna Roman Onderka. „Každý má nějaký handicap, jen na některých vidět je a na některých není. Důležité je umět se s ním vyrovnat,“ zamyslel se Onderka.

Handicap Open je významnou atletickou událostí, čemuž odpovídá i místo konání.  „Tento stadion má špičkovou klasifikaci Mezinárodní asociace atletických federací. Jeho parametry jsou srovnatelné s ostatními světovými stadiony určenými pro olympijská klání. Účastníci tak mají možnost ochutnat olympiádu v Brně,“ popsal nově zrekonstruovaný stadion Onderka.

Závodu se zúčastnili atleti z České republiky, Polska, Slovenska, Saudské Arábie, Ruska, Maďarska, Rakouska a Mongolska. „Takové množství států na Handicap Open ještě nebylo,“ uvedl Svoboda. Brno reprezentovali sportovci z ústavu Kociánka.

Celý závod organizovali dobrovolníci. „Bez lidí, kteří si ukrajují ze svého volného času, by soutěž nemohla fungovat,“ sdělil Svoboda. Při závodění asistovali atletům dobrovolníci z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Daniela Hadlačová na podobných závodech pomáhá pravidelně. „Chci být užitečná, pomáhat, kde je potřeba, a získávat cenné zkušenosti,“ vysvětlila.

Klíčová slova: Handicap Open, Kociánka, Pod Palackého vrchem

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.