09.11.2018 19:51


Počítačové hry jako sport. Hráči bojují v Brně o titul

Autor: Hana Kotoučová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V ráj počítačových a mobilních her se proměnil pavilon B na brněnském výstavišti. Až do 11. listopadu si zde mohou návštěvníci vyzkoušet desítky her, simulátorů, nejnovějších počítačů a konzolí a také potkat nejlepší hráče Counter-Strike: GO, League of Legends, Hearthstone a Clash Royale. Ti zde soutěží o titul mistrů České republiky. 

Mistrovství České republiky v počítačových hrách

Brno – Osmý ročník Mistrovství České republiky v počítačových hrách mohou herní fanoušci navštívit od 9. do 11. listopadu na brněnském výstavišti BVV. O titul bojují hráči Counter-Strike: GO (CS:GO) a League of Legends. „To, že jsem se sem dostal, považuju za svůj největší herní úspěch,“ řekl osmnáctiletý hráč League of Legends Matěj Jindra, který pod přezdívkou Darfik hraje za tým BloodyDevils. 

Zájem o účast na mistrovství roste. „Oproti minulým ročníkům hraje více týmů. Také máme větší pódium s více efekty. Největším lákadlem je ale to, že návštěvníci mohou vidět naše nejlepší hráče na jednom místě,“ řekl manažer Mistrovství České republiky v počítačových hrách Tomáš Mikula.

Počítačové hry však nejsou tím jediným, co návštěvníky čeká. O titul mistrů České republiky v mobilních hrách se již potřetí utkávají hráči Hearthstone a Clash Royale. Pro návštěvníky je přichystán bohatý doprovodný program. Desítky počítačových her, od Maria až po Fortnite, si mohou zájemci vyzkoušet na nejnovějších počítačích. K dispozici jsou také konzole. Pro odvážlivce je připravena virtuální realita i simulátory závodních aut. „Je tady úžasná atmosféra. Dá se tu hrát úplně všechno, každý si najde něco, co ho bude bavit,“ zhodnotil akci návštěvník Jakub Štreit.  

K dispozici je také odpočinková zóna a několik stánků s občerstvením. Soutěžící trénují i během přestávek, v prvním patře pavilonu tak návštěvníci mohou sledovat jejich hraní zblízka. Velký zájem je o vyzkoušení hry Just Dance u stánku Xboxu, kdy hráči napodobují taneční pohyby na obrazovce. K zakoupení je i mnoho věcí s herní tématikou, od podložek pod myš a počítačových her až po powerbanky a plyšové hračky.

V sobotu 10. listopadu je na programu promítání dokumentu Hráč, o profesionálním hráči CS:GO Martinu Stykovi, který je v herní komunitě známý pod přezdívkou STYKO. Ve stejný den se také veřejnost dozví, kdo bude novým mistrem České republiky ve hře Hearthstone. O další tituly hráči zabojují v neděli, 11. listopadu.

Mistrovství je součástí šestého ročníku festivalu tance, sportu a zábavy Life! Během tří dnů si mohou návštěvníci vyzkoušet mimo jiné lezeckou stěnu, jógu ve vzduchu, setkat se s youtubery, zúčastnit se tanečních workshopů a soutěžit o hodnotné ceny. 

Klíčová slova: hry, počítač, mobil, festival, mistrovství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.