08.05.2012 21:56


Pochlub se svou buchtou, v trávě a na férovku

Autor: Adéla Pavlunová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Milovníci pikniků mohou společně posnídat už tuto sobotu v deset hodin v brněnském parku Lužánky nebo na mnoha dalších místech, která vybrala společnost NaZemi. A nebude to snídaně jen tak ledajaká.

Brno V piknikovém košíku by v sobotu ráno neměly chybět žádné fair tradové pochoutky. Ať už buchta z biomouky, fair trade kakaa a cukru, poctivý český chleba namazaný medem od souseda včelaře, či jen svěží ovoce a zelenina z vlastní zahrádky nebo lokální farmy. Dobrou poctivou snídani je potřeba zapít, a to nejlépe biomoštem nebo si s přáteli nalít z termosky chutnou fair trade kávu. Volba je jen na vás.

Leták na akci Férová snídaně ve vašem městě. Foto: Adéla PavlunováÚčast na akci „Férová snídaně ve vašem městě" znamená vyjádření podpory pro odpovědnou spotřebu, důstojnou práci a dodržování lidských práv, což je hlavní smysl fair tradových obchodů. Cílem je dát najevo českým prodejcům, že na pultech regálů všichni lidé nehledají jen nejlevnější zboží, ale také kvalitní a zdravé výrobky. A že existují i tací, jimž podmínky pěstitelů a zemědělců rozvojových zemí nejsou lhostejné. Zároveň účastníci oslaví s přáteli, sousedy a lidmi ze svého města Světový den pro fair trade, který se připomíná každoročně již deset let po celém světě druhou květnovou sobotu. Kromě Brna férově posnídají lidé ve veřejných parcích také v Praze, Olomouci, Ostravě, Zlíně a v dalších více než padesáti městech, jejichž seznam společně s časem a konkrétní lokalitou najdete zde.

Snídat fair tradové výrobky budou v sobotu lidé po celém světě. Česká republika se k akci poprvé připojila loni, kdy se v jednačtyřiceti městech sešlo u snídaně na dva a půl tisíce lidí s heslem „Neumím snídat sám". Heslo letošního ročníku zní „Pochlub se svou buchtou!".

Klíčová slova: férová snídaně ve vašem městě, lužánky, fair trade, NaZemi, Světový den pro fair trade

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.