09.03.2020 18:33


Počet nezaměstnaných na jihu Moravy se od ledna nezměnil

Autor: Jessica Niederlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Nezaměstnanost v Jihomoravském zůstává na hodnotě 3,7 procenta. „Současná situace na pracovním trhu je stále příznivá. Zaměstnavatelé mají zájem o nové zaměstnance, uvedla pro Stisk mluvčí Úřadu práce České republiky Kateřina Beránková.

Nezaměstnanost na jihu Moravy od února stagnuje na 3,7 procentech. (Foto: Jessica Niederlová) /></p> <p style=

BRNO –  Hodnota nezaměstnaných v Jihomoravském kraji je v únoru 3,7 procentech. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce České republiky. Z těchto údajů vyplývá, že lidí bez práce bylo v únoru téměř třicet jedna tisíc. Oproti lednu se počet snížil o pět set lidí. 

Počet pracovních míst se naopak zvýšil. Na Vyškovsku a Brněnsku je tedy stále v nabídce víc volných míst než nezaměstnaných. „Zaměstnavatelé v Jihomoravském kraji mají v současné době největší zájem o dělnické profese, řidiče a uklízeče. Vysoká poptávka je i po kuchařích, obchodních zástupcích nebo operátorech, zmínila Beránková.

Dlouhodobě nedostatkové jsou především technické profese. „Na jihu Moravy se jedná zejména o oblast strojírenství. Chybí obráběči kovů, svářeči a řezači plamenem i obsluha CNC, ale také inženýři a technici. Zaměstnavatelé v tomto regionu hledají ve větší míře i specialisty v oblasti počítačových sítí. Málo je i lékařů a zdravotních sester, doplnila Beránková.

Nejvyšší nezaměstnanost v kraji mělo Znojemsko s téměř šesti procenty. Na Vyškovsku bylo pouze 2,2 procenta nezaměstnaných, což bylo nejméně z celého kraje. Druhé v pořadí bylo Brněnsko s 2,5 procenty. V celém Česku pak hodnota klesla z 3,1 procent na tři procenta. Podle úřadu práce se jedná o nejnižší únorovou hodnotu od roku 1997.

Klíčová slova: nezaměstnanost, Jihomoravský kraj

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.