30.04.2013 11:59


Po Masarykově okruhu se projedou vozy, které psaly historii motorsportu

Autor: Štěpán Žádník | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ford Mustang, Chevrolet Corvette či Ferrari F40. O víkendu se budou po Masarykově brněnském okruhu prohánět historické vozy těch nejzvučnějších jmen. Celkem se na Brno Classic Grand Prix představí asi dvě stě automobilů a motocyklů.

Brno – Po mnohaleté pauze se na brněnský Automotodrom vrací událost zaměřená výhradně na historické a klasické vozy. Čtvrtého a pátého května se na nejslavnějším českém okruhu konají závody rakouského šampionátu klasických vozů Histo Cupu. Hlavní událost doplní přehlídka historických formulí a motocyklů. Vstupné na jeden den vyjde na sto dvacet korun. Děti a senioři se na okruh dostanou zdarma.Na Masarykově okruhu se o víkendu objeví i Škoda Střela 1100 z roku 1956.

Závody Histo Cupu jsou na programu oba víkendové dny. Šampionát zahrnuje závody vozů z druhé poloviny 20. století napříč všemi třídami. Na dráze se představí silné americké vozy Chevrolet Corvette či Camaro nebo Ford Mustang. Evropskou produkci budou reprezentovat menší cestovní vozy BMW 2002 či Alfa Romeo GTV. Závodní dění doplní samostatný značkový pohár legendárních BMW 3 E30 z osmdesátých let minulého století.

Přehlídky rozdělili organizátoři tematicky do obou dnů. V sobotu budou moci návštěvníci obdivovat historické formule, v neděli přijdou na řadu motocykly. K vidění bude například formulový speciál MG-UVA Františka Bauera, který postavil závodník Jiří Pohl, nebo motocykl Scout Police z roku 1927. Každý den vyjedou stroje třikrát na dráhu k soutěži pravidelnosti.

Kromě automobilů a motocyklů na přehlídkách bude o víkendu v paddocku přibližně dalších osmdesát historických exemplářů. K nejzajímavějším z nich patří britský závodní motocykl Rudge Whitworth Ulster z roku 1934, který je schopný vyvinout rychlost přes sto padesát kilometrů v hodině, nebo legendární supersport Ferrari F40, což je poslední vůz, na jehož vývoj osobně dohlížel zakladatel automobilky Enzo Ferrari.

Klíčová slova: Masarykův okruh, Automotodrom Brno, Histo Cup, Historické vozy, Závody, Motorsport

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.