03.12.2011 22:32


Plesová sezóna pokračuje plesem mediků

Autor: Sylvie Karolová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studentská plesová sezóna je v Brně v plném proudu. Zahájil ji před dvěma týdny ples Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Tuto středu se mohli studenti pobavit na maškarním bále fakulty sociálních studií a už na Mikuláše bude sezóna pokračovat reprezentačním plesem lékařské fakulty.

Brno Zatančit a pobavit se na plese mohli už tuto středu nejen studenti Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Tradiční maškarní bál uspořádalo občanské sdružení Přesahy. Ples vybočuje z řady plesů ostatních fakult. Naproti tomu plesy právnické, lékařské a některých dalších fakult jsou spíše tradičnější slavnostní bály, které  vyžadují společenské oblečení.

Studentky přišly na ples Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity převlečené za pionýrky. Foto: Monika Hořínková„Jedná se o tradiční maškarní ples, všechny masky jsou vítány. Vyhlašujeme také nejlepší masku. Obvykle se za večer prostřídá kolem čtyř až pěti set návštěvníků,“ řekla o plese jedna z organizátorek Petra Holbová ze sdružení Přesahy. Každý rok má ples fakulty sociálních studií jiné téma, pro letošek zvolili organizátoři Konec starých časů, aneb děkujeme, odcházíme, zatímco loni to bylo Pojďte pane, budeme si hrát. Vstupenky stály v předprodeji devadesát devět korun, na místě pak sto dvacet korun. Organizátoři také poschovávali některé vstupenky po fakultě, kdo je našel, měl vstup na ples zdarma. Akce se obvykle koná na Flédě, tento rok však organizátoři vybrali brněnský klub Favál. Letošní ples byl organizován sdružením Přesahy naposledy, není proto jisté, jak to s tradicí tohoto plesu bude do budoucna.

Studentky na plese právnické fakulty. Foto: Klára Tomaštíková

 

Lékařský ples se koná už příští úterý, tedy na Mikuláše, a pořádá jej Spolek mediků v brněnském Bobycentru. „V minulých letech se plesu zúčastnilo zhruba tisíc dvě stě lidí. Letos jsme rozšířili prostory, takže počítáme s kapacitou až tisíc osm set lidí. Máme připravena tři jeviště. Zahraje kapela The Onkels, ve vedlejších prostorách bude hrát Cimbálová muzika Jury Petrů z Kyjova, na diskotéce bude hrát DJ Schafff,“ řekla Anna Janečková ze Spolku mediků. Jednou z oblíbených cen v tombole jsou poukazy na výběr zkoušejícího z anatomie a histologie. „Je to několikaletá tradice, která je respektovaná oběma stranami, vedení obou zmíněných ústavů nám vychází vstříc,“ dodala Janečková. Plesy lékařské i právnické fakulty doprovází neformální imatrikulace studentů prvních ročníků.

Ples Právnické fakulty Masarykovy univerzity pořádá Evropské sdružení studentů práv. Akce se tradičně koná v brněnském sále Semilasso a vstupenky stojí dvě stě korun. „Kvůli nemoci jsem se musel účasti vzdát. Ples je příjemná příležitost, jak se pobavit s lidmi z fakulty, vzhledem k tomu, že člověk nemá šanci se s některými potkávat pravidelně ve škole. Jedinou výtku mám snad k tomu, že je to trochu méně ples a více párty, ale mnohdy to není na škodu,“ řekl o plese student právnické fakulty Dalibor Zecha. Fakulta má ovšem plesy rovnou dva, ten druhý se bude konat v březnu a je to reprezentační ples pořádaný přímo fakultou.

Ples pedagogické fakulty se loni konal v březnu taktéž v brněnském Bobycentru s kapacitou přes tisíc osm set návštěvníků. Stejně jako ples Spolku mediků, i ples pedagogické fakulty využívá tří velkých sálů Bobycentra. Pedagogická fakulta sází mimo jiné na cimbálovou muziku. 

Klíčová slova: ples, studenti, Masarykova univerzita

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.