08.03.2016 10:15


Plesová sezona nekončí, fakultní plesy pokračují i v březnu

Autor: Adam Fogl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Březen už se pro mnohé nese ve znamení přicházejícího jara, plesová sezona ale ještě u konce není. Své plesy pořádají také členové spolků z většiny fakult Masarykovy univerzity. Do společenských šatů a obleků se v následujících týdnech oblečou právníci, filosofové, studenti sociálních věd, přírodovědci i sportovci.

Kulturní centrum Semilasso v Králově Poli bude hostit hned dva fakultní plesy.

Brno – Studenti, kteří leden a únor trávili v knihovnách učením na zkoušky, nepřijdou o tradiční plesovou sezonu. Většina fakultních plesů je naplánovaná na nadcházející březnové týdny. Jako první se v sále hotelu International tuto sobotu potkají studenti, absolventi a učitelé z Právnické fakulty. 

Lístky na společenský večer, na němž zahraje mimo jiné brněnský salonní orchestr, a kterým provede moderátor České televize Jiří Václavek, jsou ještě k dispozici a prodávají se v budově fakulty za šest set korun. Studenti pak zaplatí o dvě stě korun méně.

Filosofové se rozhodli svůj letošní ples zasvětit antice. „V tomto duchu bude laděna celková výzdoba plesu i jednotlivá vystoupení. Někteří návštěvníci navíc plánují přijít i tematicky oblečení, což vítáme, ale nevyžadujeme," vysvětlila pořadatelka Andrea Vagnerová.

Reprezentační ples Filosofické fakulty se uskuteční ve středu 16. března v kulturním centru Babylon. Organizátoři mysleli i na sváteční tanečníky a připravili pro ně předplesový taneční workshop. „Proběhne přímo na místě hodinu před začátkem plesu, tak aby měli tanečníci všechny kroky čerstvě v paměti,“ doplnila Vagnerová. O tom, jaké tři tance se zájemci naučí, se rozhoduje v anketě na Facebooku a prozatím vedou tance waltz, tango a salsa.

Jen o den později, ve čtvrtek 17. března, se na parket dostanou studenti z Fakulty sociálních studií. Jeden fakultní ples se už uskutečnil vloni v listopadu, akce, kterou pořádalo studentské Radio R, byla ale spíše oslavou v maskách. Teď dostanou příležitost ti, kteří dávají přednost společenskému tanci. „Doporučujeme se obléct ve stylu creative black tie,“ uvedla organizátorka Michaela Částková. Lákadlem bude podle ní kromě obvyklých předtančení také netradiční sladký bar.

V sále na Semilasse budou svůj ples mít i studenti Přírodověcké fakulty. Na akci konané v sobotu 19. března zahrají celkem tři kapely, zajímavostí bude také taneční soutěž.

Pětici univerzitních plesů uzavřou 24. března studenti Fakulty sportovních studií. „Tanečníky na Plese sportovců doprovodí skupina Eremy, připravili jsme pro ně i doprovodný program se sportovní tématikou,“ řekl pořadatel Richard Vojsovič. Během večera se navíc vyhlásí výsledky ankety o nejoblíběnější kantory fakulty.

44. REPREZENTAČNÍ PRÁVNICKÝ PLES

12. března 2016, 19:00, hotel International.

Dospělí: 600 Kč, studenti: 400 Kč.

XIX. REPREZENTAČNÍ PLES FILOSOFICKÉ FAKULTY

16. března 2016, 19:30, KC Babylon.

Stání: 180 Kč, sezení: 220 - 250 Kč. 

PLES STUDENTŮ FAKULTY SOCIÁLNÍCH STUDIÍ

17. března 2016, 20:00, KC Semilasso.

Stání: 200 Kč, sezení: 250 Kč.

REPREZENTAČNÍ PLES PŘÍRODOVĚDECKÉ FAKULTY

19. března 2016, 19:00, KC Semilasso.

Vstupné: 250 Kč. 

PLES SPORTOVCŮ

24. března 2016, 20:00, Boby centrum.

Stání: 270 - 350 Kč, sezení: 300 Kč.

Klíčová slova: ples

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.