11.05.2015 14:17


Pivo, nebo běh? Brněnská Pivní míle zkombinovala obojí

Autor: Křivánková Andrea | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Běh závodu Beer mile odstartoval včera v jedenáct hodin v Brně. Světová soutěž, ve které byl loni v prosinci uspořádaný i světový šampionát v Americe, se v České republice konala poprvé. Podstatou závodu je každých čtyři sta metrů vypít třetinku piva a celkově uběhnout jednu míli.

Brno – Na soutěž v pití piva a běhu se v neděli dopoledne dostavili muži i ženy na stadionu Moravské Slavie v Brně, aby se utkali o co nejlepší umístění v historicky prvním ročníku. Toho se zúčastnilo kolem pětaosmdesáti běžců, kteří běželi v sedmi závodech. Pětkrát vybíhali muži, jednou ženy a jedenkrát sponzoři akce. Ještě více lidí přišlo odvážlivce podpořit. „S kamarády jsme si říkali, že jestli to zvládli Američani, kteří nemají pivo ani běh za národní sport, tak my Češi to musíme zvládnout taky, když alespoň pivo za národní sport máme,“ zavtipkoval hlavní organizátor Libor Tuček z Abc Cyklosport.

Za krátkou chvíli musí závodníci vypít přes litr piva a uběhnout šestnáct set metrů. Kombinace obou disciplín nepatří mezi nejlehčí. „Nejvíc se bojím, že nebudu schopný vše vypít. Nejsem totiž moc dobrý kamarád s pivem,“ smál se jeden z registrovaných běžců Zdeněk Vítek. 

Nejrychlejším účastníkem se stal Vojtěch Paliga s časem šest minut a čtyřicet sedm vteřin. „Moc netrénuju, spíš jen chodím na pivo s kamarády. Ten, kdo jen běhá, to má v takovém závodě, jako je tento, těžší,“ vysvětlil. Mezi ženami se na prvním místě umístila Alena Peroutková, která šestnáctistovku uběhla za osm minut a třicet čtyři vteřin. V celkovém pořadí to dotáhla na sedmadvacáté místo.

Mezi závodníky se objevili lidé různých věkových kategorií. Nejstarším zaregistrovaným byl jednašedesátiletý Ivan Malý. „Z naší party, co jsme sem chodili běhat, jsem tu sám, ostatní mě jen podporují za zábradlím. Ale příště už poběží se mnou,“ sdělil uvolněně. Oficiálně se směli zúčastnit pouze starší osmnácti let, ale v rozběhu sponzorů se objevili i nezletilé děti, za které pili pivo rodiče. „Chtěli jsme hlavně z akce udělat takovou veselou taškařici. Stálo to několik bezesných nocí, ale podařilo se,“ řekl rozesmátý Tuček. „Příští rok plánujeme štafetu. Čtyři lidi, každý vypije jedno pivo, uběhne čtyři sta metrů a při vítězství budou mít čtyřnásobnou radost,“ dodal k plánům do budoucna.

Světový rekord prozatím drží Američan James Nielsen s časem čtyři minuty a sedmačtyřicet vteřin. Češi se tak budou muset ještě o dvě minuty vylepšit, aby dotáhli svou pivní pověst na špičku.

Klíčová slova: Beer Mile, Pivní míle, závod, Brno, první ročník

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.