27.03.2014 10:21


Pivo na zahrádce a výlet v jednom

Autor: Marie Zemanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

První sluneční paprsky a příjemné denní teploty lákají ven spoustu lidí, ať už za sportem, kulturou nebo jen tak na procházku. Příchod jara v mnohých probouzí také očekávání na zahájení zahrádkové sezóny. Majitelé restaurací a barů v centru Brna ovšem s otevřením zahrádek musí počkat minimálně do začátku dubna kvůli vyhlášce, která platí pro městskou část Brno – střed. Ti kdo by však chtěli využít hezkého počasí už, mohou zamířit na zahrádky mimo centrum.

Přestože kávu nebo pivo si v centru Brna zatím na zahrádce nevychutnáte, v jiných částech města, kde vyhláška o otevření zahrádek neplatí, majitelé hospod a restaurací zprovozňují pro hosty venkovní posezení. I když se jedná  zejména o malé hospůdky, nebo dokonce občerstvení, nachází se většinou v lokalitách, které nabízí možnost rekreace a volnočasových aktivit. Víkendový výlet či exkurzi tak můžete zakončit na zahrádce mnohdy odříznuté od okolního světa.

Občerstvení U Járy na Cacovickém ostrověObčerstvení U Járy. Foto: Marie Zemanová

Cacovický ostrov se nachází v Maloměřicích uprostřed řeky Svitavy. Leží zhruba deset minut od tramvajové zastávky, ale dojet se dá i na kole po cyklistické stezce, která vede podél koryta řeky. Na ostrově samotném lze využít například tenisových kurtů, překážkové dráhy nebo cvičiště pro psy.
Posilnit se potom můžete v občerstvení U Járy, které otevře zahrádku už tento pátek. Čepovat budou novopacké pivo Kumburák.

 

 

Výletní bar U Miriam. Foto: Marie ZemanováVýletní bar U Miriam v Zamilovaném hájku

Bar, který se na první pohled tváří jako rodinné stavení s velkým dvorem, leží v Zamilovaném hájku kousek za královopolským nádražím. Jeho umístění ocení nejen zamilovaní na procházce, ale i pejskaři, nebo zkrátka ti, co si chtějí na chvíli odskočit od rušného města a nejezdit přitom daleko. Zatím je v nabídce hlavně pivo a nealko, ale v následujících týdnech se hosté mohou těšit i na plný provoz kuchyně.

 

 

Občerstvení Jižanský dvorek. Foto: Marie Zemanová

Občerstvení Jižanský dvorek na Dufkově nábřeží

Jižanský dvorek leží na břehu Svratky v Horních Heršpicích. Majitelé ho pojmenovali po zvířecí farmě, která se nachází hned naproti a byla vybudována jako malá městská zoo. Kromě rodin s dětmi však na zahrádku míří spíš sportovci, ať už cyklisté, brulaři nebo běžci. Jižanský dvorek totiž leží u asfaltové stezky, která se táhne povodím několik kilometrů.
V pivní nabídce je buď Poutník nebo Bernard, a k tomu i něco k zakousnutí.

 

Restaurace Tábenda v ŽidenicíchRestaurace Tábenda. Foto: Marie Zemanová

Na Tábendě se mohou zastavit ti, které zajímá historie a památky. Nedaleko restaurace je totiž židovský hřbitov, který patří k českým kulturním památkám. Turistické informační centrum Židovské obce Brno zde poskytuje informace o historii hřbitova, ale i o památkách Brna.
Oddechnout si od historie pak můžete u piva Litovel na Tábendě. Za příznivého počasí by zahrádka mohla fungovat už o víkendu.

 

Pivovarská restaurace Starobrno. Foto: Marie Zemanová

 

Pivovarská restaurace Starobrno

Pro ty, kteří přece jen radši zůstanou v blízkosti centra, otevřela zahrádku restaurace brněnského pivovaru na Mendlově náměstí. Popíjení piva pak můžete spojit s exkurzí do pivovaru a dozvědět se něco o samotné výrobě.

 

Klíčová slova: zahrádka, pivo, výlet, zábava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.