28.02.2011 19:48


Pětice mužů bojuje o post nového rektora

Autor: Martina Němečková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Masarykova univerzita bude mít počátkem září nového rektora. Po dvou volebních obdobích nynějšího rektora Petra Fialy se jeden z již známých kandidátů dostane do pozice nového lídra druhé největší univerzity v Česku.

Nová adresa nového rektoraBrno – Volba rektora proběhne v dubnu v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity. „Celkem pět osobností se uchází o zvolení na post rektora Masarykovy univerzity, který bude stát v jejím čele od 1. září 2011 do 31. srpna 2015,“ uvedla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

O vítězi voleb rozhoduje akademický senát, orgán čítající šestačtyřicet členů. Volba je tajná a ke zvolení nového rektora je potřeba nadpoloviční většina všech hlasů, a to při účasti nejméně dvou třetin senátu. „Pokud je volba úspěšná, zvoleného kandidáta na rektora jmenuje do funkce prezident České republiky,“ dodala Fojtová. Rektorát Masarykovy univerzity

O funkci se uchází celkem pět mužů a všichni mají spojení s brněnskou univerzitou. Prvním je Mikuláš Bek, prorektor pro strategii a vnější vztahy, dalšími jsou proděkan pro výzkum lékařské fakulty Petr Dvořák, ředitel Centra pro výzkum toxických látek při přírodovědecké fakultě Ivan Holoubek, kvestor univerzity Ladislav Janíček a děkan fakulty informatiky a bývalý rektor Jiří Zlatuška.

Studenty zatím volba nejvyššího hodnostáře univerzity nezajímá. „Slyším o tom poprvé, že se bude volit nový rektor. Kdyby to bylo na mě, volila bych asi nejspíš Ivana Holoubka, protože je z mé fakulty,“ poznamenala studentka Romana Michenková. Tereza Fojtová oproti tomu namítá, že studenti by se měli o volbu více zajímat.

Více o názorech studentů na volby rektora v anketě zde.

Klíčová slova: nový rektor, univerzitní volby, kandidáti

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.