06.10.2013 11:46


Pavel Jurčík: Na svůj extraligový start nevzpomínám v dobrém

Autor: Lenka Votřelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V mládí vyzkoušel mnoho sportů, nakonec však zakotvil u florbalu. Hrál za juniorskou reprezentaci a v příštích letech by se rád prosadil i v mužském národním týmu.

Audio

    Pavel Jurčík hovoří o svém prvním extraligovém zápase
         
    Autor: Lenka Votřelová

Brno - Devatenáctiletý Pavel Jurčík pochází ze Zlína. Tam také před deseti lety s florbalem začínal. Po čtyřech letech působení v místním oddílu přestoupil do Bulldogs Brno, kde nyní hraje již pátou sezonu. Do budoucna však pomýšlí na zahraniční angažmá.

Věnujete se sportu už od dětství?

Ano. Jako malý kluk jsem hrával fotbal, tenis a především hokej. Asi jako každý mladý hokejista, i já jsem toužil po slávě, jakou měli v té době například Dominik Hašek nebo Jaromír Jágr. Jenže ve třetí třídě došlo k vybírání hráčů do sportovní třídy a já se do ní nedostal. Nakonec jsem přešel na florbal.

Jak se vyvíjela vaše florbalová kariéra?

Začínal jsem v místním oddílu TJ Sokol Zlín, kde jsem se naučil naprosté základy. Postupem času jsem zatoužil hrát vyšší úroveň, proto jsem kontaktoval brněnský klub Bulldogs Brno. Zde jsem se pod vedením Miroslava Mikšla dále zlepšoval. Dostával jsem příležitosti ve vyšších kategoriích a třeba jako starší žák jsem si zahrál za juniorský tým.

Proč jste si vybral zrovna brankářský post?

Brankář jsem byl i v hokeji. Jednou přišel trenér do šatny a zeptal se, kdo chce chytat. Nikdo se nepřihlásil, tak jsem se toho ujal.

Vzpomínáte si na svůj první zápas za mužský A tým Bulldogs Brno?

Na můj extraligový start si pamatuji velmi dobře, ale vzpomínky to nejsou moc příjemné. Bylo to v roce 2011 a v té době jsem byl věkem ještě junior. Dostal jsem svou první velkou šanci v zápase s Chodovem. Bohužel zápas se mi vůbec nepovedl a už po čtrnácti minutách jsem střídal. Ovšem když nad tím přemýšlím zpětně, byla to pro mě obrovská zkušenost a přínos do dalších zápasů.

Jak moc je hraní za extraligový tým časově náročné? Stíháte i jiné aktivity?

Hrát florbal na extraligové úrovni je velmi náročné. Každým rokem se požadavky na hráče zvyšují. My trénujeme čtyřikrát týdně. Zápasy máme každý víkend, většinou v neděli. Kromě florbalu už nic jiného nestíhám. Pouze se věnuji škole, kterou nyní studují prvním rokem.

Chtěl jste někdy se sportováním skončit?

První takovou myšlenku jsem měl asi loni na konci sezony, kdy bylo mistrovství světa juniorů. Mě trenéři nevybrali, protože jsem na to podle nich neměl výkonost. Přitom jsem byl jediný juniorský brankář, který hrál za mužskou extraligu. Tehdy jsem měl velmi blízko k tomu, abych toho nechal. Naštěstí mě ostatní v týmu podrželi.

Máte nějaký florbalový vzor?

Tady v Česku asi ne, i když netvrdím, že zde nejsou dobří hráči. Jen je neberu jako konkurenci. Samozřejmě ve švédské nebo finské lize jsou skvělí brankáři, kteří by mě měli co učit.

Jaké máte cíle do budoucna?

Určitě bych si, jako každý hráč v Česku, rád vyzkoušel jednu z prestižních lig, ať už švédskou, finskou nebo švýcarskou. A samozřejmě se taky stal součástí mužské reprezentace.

Klíčová slova: Pavel Jurčík, florbal, Bulldogs Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.