23.03.2013 11:10


Padesát tisíc korun putuje na charitu díky blanenským studentům

Autor: Barbora Čunátová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Dobro se dá konat mnoha způsoby. Skupina studentů v čele s hlavní organizátorkou Marií Jahodovou uspořádala již šestým rokem charitativní módní přehlídku, díky níž vybrala kolem padesáti tisíc korun. Peníze poputují do Albánie a Srbska, kde pomohou českým krajanům a dobrovolníkům nebo albánským dětem.

Blansko – Charitativní módní přehlídka spolu s prodejem originálních výrobků se uskutečnila v sobotu 16. března v Blansku. Místní Dělnický dům se sobotní odpoledne proměnil v přehlídkové molo, na kterém se vystřídaly desítky modelek a modelů. Cílem bylo vybrat co nejvíce peněz na pomoc lidem v Srbsku a Albánii. Hlavní organizátorkou akce byla Marie Jahodová, studentka žurnalistiky a psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

„Nejvíce peněz se vybralo na dobrovolném vstupném a pár tisíc vynesla i dražba modelů. Návštěvníci přispívali i na bleším trhu, doprovodném prodeji nebo na koktejlovém baru a v čajovně,“ vysvětluje organizátorka Marie Jahodová. „Ve srovnání s prvním ročníkem, na kterém jsme vybrali kolem šestnácti tisíc, vidíme velké zlepšení. Příští rok plánujeme další ročník a doufáme, že opět pomůžeme těm, jež to potřebují,“ doplňuje Jahodová.

Skupina studentů, říkající si Dealeři naděje, uspořádala charitativní módní přehlídku již po šesté. Tentokrát si tuto akci, jež zaštituje blanenská katolická farnost, nenechalo ujít na čtyři sta lidí. Modely a modelkami na jeden večer se stali místní mladí lidé, děti i dospělí. „Modelem jsem byl díky této akci poprvé. Nikdy bych nevěřil, že budu chodit po mole, ale překvapivě jsem se necítil ani nervózní,“ sdělil své dojmy jeden z modelů Jáchym Michal.

Moderátorem akce byl Ondřej Dyčka a závěr večera dokreslil melodický hlas zpěváků z hudební skupiny Sedoom. V hlavním sále probíhala módní přehlídka, v sálech vedlejších na návštěvníky čekalo občerstvení a prodej zboží. Kromě oblečení mohli příchozí nakupovat i keramiku, knížky anebo šperky. Každým nákupem přispívali dvacet až sto procent na charitu.

Přestože by se dala na módní přehlídce očekávat spíše dámská účast, v obecenstvu byl poměr mužů a žen vyrovnaný. Na akci dorazil i návštěvník Petr Sládek, jehož zaujaly především usměvavé modelky a koktejlový bar. „Přehlídka se opravdu povedla. Líbila se mi skvělá atmosféra, veselé úsměvy i nadšení všech přítomných. Jediné, co mi na přehlídce chybělo, bylo občerstvení, něco dobrého na zub,“ řekl Sládek.

Ilustrativní foto: Bronislav Šmatera

Klíčová slova: módní přehlídka, charita, charitativní akce, Blansko, studenti

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Pavel Herzán | 24. 03. 2013, 19:53
Ten malej :) to je borec :D