10.04.2013 14:57


Ozvěna Febiofestu dorazila do Brna

Autor: Tomáš Kára | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V brněnském kině Art mají dnes diváci poslední možnost zhlédnout filmy z regionální ozvěny Febiofestu, která v Brně začala již v pondělí.

Brno - Febiofest, jedna z nejvýznamnějších akcí českého kulturního kalendáře, zavítal při svém regionálním putování i do Brna. Už v pondělí mohli diváci navštívit v kině Art první z filmů tradičního filmového festivalu, jehož hlavní pražská část skončila 22. března. Poté Febiofest zahájil cestu po dvanácti městech z různých regionů. „Snažíme se divákům nabídnout průřez programem, který reprezentuje různorodost Febiofestu,“ uvedl mluvčí festivalu Pavel Sladký, který doplnil, že Brno je součástí regionálních ozvěn každoročně.

Výběr pro regionální kina zahájil snímek Můj pes Killer, který obdržel hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu. Kino Art dále uvedlo historickou love story Třetí čas, která se inspiruje skutečnými událostmi holocaustu makedonských Židů za druhé světové války, a dokument Válka vulkánů. Ozvěnu v Brně dnes uzavírá trojice snímků Tenkrát na severu, Rukojmí a Princezna.

Regionální ozvěny Febiofestu vznikly v polovině devadesátých let. „Cílem bylo pomoci obohatit nabídku kin o kvalitní kinematografii nejen v Praze, ale také v dalších městech, která se o pořádání často sama hlásila,“ vysvětlil Sladký. Febiofest se letos rozšířil i do Opavy, Karlových Varů a Zlína, takže pokrývá všechny kraje. Ve Zlíně festival své putováni uzavře, před tím se zastaví ještě v Olomouci.

Klíčová slova: Febiofest, festival, filmy, kino Art

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.