22.04.2014 19:10


Ostraváci poběží nočním městem

Autor: Grabowská Helena | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Příští měsíc budou mít lidé v Ostravě možnost zúčastnit se neobvyklé sportovní akce. Poté, co utichne ruch denního města, si lidé nasadí čelní svítilny, nalepí na hruď startovní číslo a rozběhnou se nočním centrem.

Plakát k akci Night RunOstrava – Obyvatelé Ostravy a jejího okolí budou moci už 3. května zakusit atmosféru nočního města z jiného úhlu pohledu a zároveň tak podpořit boj proti rakovině prsu. Ojedinělá akce Night Run Ostrava 2014 vznikla v rámci série nočních běhů, které se budou konat v dalších městech České republiky až do konce října.

Závod je rozdělený na několik částí. Kostru bude tvořit desetikilometrová trasa. Druhý okruh bude o polovinu kratší a právě z něj poputuje příspěvek na prevenci, léčbu a další výzkum rakoviny prsu. Každé startovné činí pět set korun a organizátoři z něj věnují na sbírku rovnou stokorunu. Charitativní akci zaštítila svým jménem herečka Iva Pazderková, která 14. června zahájí pražský předběh v rámci pochodu proti rakovině prsu. Pořadatelé mysleli také na dětské závodníky, kteří si budou moci vybrat trasy v délce jeden až čtyři kilometry.

„Už nyní je přihlášených více než čtyři sta běžců, očekáváme ale více než tisíc účastníků,“ řekl organizátor akce Tomáš Pavel. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo zaplatí startovné a bude mít čelní svítilnu. Registrace je možná přes internet anebo až na místě startu od čtyř hodin odpoledne. Začátek i cíl běhu bude na Masarykově náměstí v centru města. Závodníci poběží podél nábřeží Ostravice, proběhnou Komenského sady a oklikou se dostanou zpátky po druhé straně řeky až na náměstí. Závod na hlavní trase začne o půl deváté, o pět minut později odstartuje charitativní pětikilometrový běh. Akce skončí v deset hodin a poté se budou běžci moci zúčastnit after–party. Výsledky běhu zvěřejní pořadatelé na oficiálních stránkách události následující den.

Dalším městem, kde si lidé vyzkouší noční běh, bude 16. srpna Brno. Následně pak 20. září Praha, 11. října Olomouc a poslední zastávkou budou České Budějovice 25. října.

Více informací na: http://www.night-run.cz/

Klíčová slova: Ostrava, Night Run, běh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.