10.05.2012 16:38


Oslavy pětadvacátého výročí Erasmu vyvrcholily na Erasmus night

Autor: Ivana Holzbauerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Včerejší noc patřila studentům, kteří oslavili pětadvacáté výročí programu Erasmus na párty nazvané Erasmus night. Akce se zúčastnili jak brněnští, tak i zahraniční studenti. Nechyběla hudba, zábava, ani dort pro oslavence.

Brno Studenti Masarykovy a Mendelovy univerzity spolu se studenty Vysokého učení technického v Brně včera oslavili čtvrt století starý program Erasmus na stadionu Stadec. Oslavu, nazvanou Erasmus night, studenti zahájili módní přehlídkou, po níž následovalo překvapení – dort pro všechny přítomné. Večer hudbou zpestřila také kapela Apatheia a DJ Schaff. „Nejvíce se mi líbilo zpracování módní přehlídky. Studenti to opravdu netradičně a zábavně uchopili, a navíc to bylo velice energické,“ prozradila své dojmy studentka Ludmila Nerudová, která se přišla na Erasmus night pobavit.

Tanec

Módní přehlídka prezentovala erasmus styly na Mendelově univerzitě. Studenti představili nejdříve vývoj lidstva od homo sapiens po člověka současného typu, což znamenalo člověka diskotékového. Vše doplňovala i dobová hudba. Poté přišly na řadu jednotlivé státy – homo skotskos, německos, francouzos, španělkos a řeckos.

Přehlídku uzavřela prezentace samotných fakult univerzity – homo agronomos, lesáros, zahradníkos a další. „Představovali jsme jednotlivé fakulty, abychom ukázali, co se na naší univerzitě nejen my, ale také účastníci Erasmu, učíme,“ podotkl student homo lesáros Martin Mati.

Po narozeninovém dortu, jenž potěšil všechny přítomné, přišla na řadu kapela Apatheia. Tu následně vystřídal DJ Schaff, který se snažil nejen hudbou, ale i svým tancem doslova rozproudit publikum. To už se začali scházet i zahraniční studenti, kteří do té doby nebyli přítomní zrovna v hojném počtu. „Erasmáci chodí vždy až v jedenáct hodin. Ale tato oslava je určená nejen pro ně, ale i pro ostatní studenty univerzit,“ podotkla s úsměvem jedna z organizátorek Eliška Papcunová.

Součástí oslav pětadvacátého výročí Erasmu byla i výstava Letem světem Erasmem nebo Běh na Špilberk, kde si studenti vysokých i středních škol vyzkoušeli, jaké to na zahraničním pobytu Erasmus je. Zájemci o studijní programy se mohli také informovat o možnostech studia v zahraničí u infostánku v Joštově ulici. Plánovaná soutěž Erasmus and Kids Got Talent se však nekonala. „Kvůli nedostatku přihlášených se akce musela zrušit,“ vyjádřila se jedna z organizátorek Šárka Braunerová.

Klíčová slova: Erasmus night, Erasmus day, oslava

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.