22.03.2016 12:29


Oslavte mezinárodní den divadel návštěvou hereckých představení

Autor: Jana Vyklická | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Mezinárodní den divadel, který je stanoven na 27. března, nám má připomenout, jaké umění divadlo ztělesňuje.  K této příležitosti hraje v neděli v Brně Městské divadlo Evangelium o Marii a Janáčkovo divadlo má na programu klasický čínský tanec Shen Yun. Některá představení mají studenti se slevou.

Autor: SHEN YUN PERFORMING ARTS

Brno - Mezinárodní den divadla, neděle 27. března, se blíží. Jak lépe jej oslavit než návštěvou některé z akcí, které si brněnská divadla připravila. Městské divadlo Brno na muzikálové scéně nabízí Evangelium o Marii. Hra vypráví o bolesti Marie nad utrpením jejího syna Ježíše Krista. Známý příběh je zpracován netradiční rockovou formou.  „Představení je zpracované originálním způsobem, takže se zalíbí i těm, kteří nemají příliš rádi náboženskou tematiku,“ řekla studentka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Michaela Konrádová, která hru již viděla. Vstupenka pro studenty je levnější o třicet tři procent a stojí 315 korun.

V Janáčkově divadle vystoupí skupina Shen Yun Performing Arts. Na svém turné předvádí čínský tanec, který za pomoci hudby a animované projekce na pozadí vypráví legendy. Vystoupení se stalo fenoménem přinášejícím zbytku světa krásu starobylé čínské kultury. Nevýhodou je, že i studenti musí za lístek zaplatit standardní cenu.  A nejlevnější vstupenka na nejvzdálenější místa od pódia stojí dvanáct set korun. „Na hostující představení se slevy našeho divadla nevztahují,“ vysvětlila pokladní Národního divadla Marcela Klimková.

Divadla nám kulturní potěšení přináší celoročně. A to stejné platí i pro studentské slevy ve vybraných divadlech. V Brně má nejlepší nabídky pro studenty Národní divadlo, pod které spadá Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo a divadlo Reduta. Cena vstupenky je vždy o padesát procent levnější a pokud student přijde třicet minut před začátkem nevyprodané hry, zaplatí pouze padesát korun. „Sleva platí jak na činohru, tak muzikály, operu i balet,“ dodala Marcela Klimková.

Mezi studenty je oblíbené i Divadlo na Orlí a studio Marta, v němž účinkují studenti posledního ročníku Janáčkovy akadamie múzických umění. Studenti tak mají možnost připravit se na svou budoucí kariéru. A protože se z hlediska divadelní hierarchie jedná stále o začátečníky, cena vtupenky je nízká. „Přestože se jedná o studenty, jejich herecké výkony jsou velmi dobré a jejich vystoupení mám ráda pro jejich větší komunikaci s obecenstvem,“ řekla studentka teorie a dějin divadla Kateřina Valášková.

 

 27.3.2016

17:00 Shen Yun Performing Arts - Janáčkovo divadlo

Cena dospělí: 1200 Kč   Cena studenti: 1200

 

18:00 Evangelium o Marii - Městské divadlo, hudební scéna

Cena dospělí: 470 Kč   Cena studenti: 315 Kč

 

29.3.2016

19:00 Veselé paničky windsorské - Mahenovo divadlo, činohra

Cena dospělí: 289 Kč   Cena studenti: 145 Kč  Cena studenti na nevyprodané představení: 50 Kč

 

19:00 Chaos srdce (pantomima) - Divadlo na Orlí

Cena dospělí: 150 Kč   Cena studenti: 100 Kč

 

30.3.2016

19:00 Apartmá v hotelu Plaza - Mahenovo divadlo 

Cena dospělí: 144 Kč   Cena studenti: 72 Kč    Cena studenti na nevyprodané představení: 50 kč

 

19:00 Carmen - Janáčkovo divadlo

Cena dospělí: 252 Kč   Cena studenti: 126 Kč  Cena studenti na nevyprodané představení: 50 kč

 

31.3.2016

19:00 Je třeba zabít Sekala

Cena dospělí: 144 Kč   Cena studenti: 72 Kč   Cena studenti na nevyprodané představení: 50 kč

 

Klíčová slova: Mezinárodní den divadel, Evangelium o Marii, SHEN YUN, studentské slevy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.