06.03.2013 17:29


Organizace biatlonu byla úspěšná, shodují se pořadatelé i fanoušci

Autor: Kristýna Turečková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Týdenní biatlonové mistrovství světa v Novém Městě na Moravě skončilo. Pořadatelé sklízí chválu nejen za dobrý průběh, ale také za dodržení rozpočtu.

Nové Město na Moravě - Kladné ohlasy přicházejí pořadatelům ze všech stran - letošní biatlonové mistrovství světa se organizátorům povedlo. ,,Prezident mezinárodní biatlonové asociace  Anders Bessebrg označil organizaci mistrovství i jeho průběh za výborný. Podobné vyjádření jsme vyslechli i ze stran zahraničních novinářů z dvaceti čtyř zemí, kteří tu byli,“ sdělil mluvčí biatlonu Jiří Pošvář.

Na týdenním šampionátu, který hostil každý den v průměru třicet tisíc lidí, byla bezmála jedna čtvrtina cizinců. Z národností převládali kromě Čechů Norové, Němci a Slováci. ,,Líbila se mi ta pospolitost mezi fanoušky a taky dobrá organizace pořadatelů. Obával jsem se, že se budou všude tvořit fronty nebo že nezaparkuji, ale s ničím takovým jsem problémy neměl,“ řekl návštěvník Martin Hykš.

S přípravami biatlonového mistrovství začali pořadatelé již před deseti lety, když přišel Jiří Hanza s myšlenkou rozšířit běžecký areál o biatlonovou střelnici a stadion. ,,Rozpočet, který byl zhruba 190 milionů korun, jsme dodrželi. Konečná čísla ještě nemáme, teprve za dva měsíce budou všechny práce zaúčtovány a vyfakturovány,“ doplnil mluvčí biatlonu Pošvář.

Radost mají také samotní sportovci, ve kterých úspěch vyvolává naději na lepší časy. ,,Doufám, že se tento sport dostane do povědomí diváků a více se zviditelní. Tím by se nám dostalo větší finanční podpory a mohli bychom se tak dostat na světovou úroveň,“ říká biatlonista a syn trenéra české reprezentace Vlastimil Vávra.

Klíčová slova: biatlon, mistrovství, šampionát

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.