25.03.2012 19:26

Opavští fanoušci viděli jen několik gólových šancí

Autor: Magdaléna Daňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Včerejší druholigový zápas opavského fotbalového celku SFC a zlínského týmu Tescoma skončil remízou 0:0.

Opava – Zápas začal pro domácí slibně. Již ve druhé minutě prvního poločasu ohrozil Lukáš Křeček technickou střelou zlínskou branku. To však nebyla jediná velká šance opavského celku, kteří využívali především standardních situací. První půlhodinu zápasu tak měla zlínská obrana plné ruce práce. Minutu před přestávkou se Křeček dostal opět do šance, balón však trefil pouze tyč.

Do druhé půlky vstoupili lépe zlínští. V padesáté sedmé minutě se ocitl hostující Železník, který vystřídal Holíka, před opavskou bránou úplně sám, jeho střelu naštěstí gólman vychytal. O dvě minuty později inkasovaly od rozhodčího Ondráše obě strany žlutou kartu. Opavský stoper Uvíra před začátkem šedesáté minuty za nedovolený zákrok, minutu na to zlínský záložník Švach.

V sedmdesáté minutě se nudný průběh zápasu přehoupl a diváci byli svědky několika gólových šancí obou týmů. Elšík z Tescomy ohrozil sice opavského brankáře Květoně, ten však jeho kop vychytal. Na druhé straně pak hned na to neproměnil Ficek výbornou spolupráci se Schaffartzikem. Od pětasedmdesáté minuty domácí tlačili zlínské hráče za halasné podpory fanoušků. Pět minut před koncem však rozhodčí vytahuje opět žlutou kartu, tentokrát adresovanou Mikulovi z SFC za zatahání dresu útočníka Bači.

Poslední šance domácího týmu skórovat přišla v osmdesáté šesté minutě zásluhou Schaffartzika, ani ten však kop neproměnil.

Sestava domácích: Květon - Hrabina, Coufal, Schaffartzik, Uvíra, Zapletal (62. Ficek), Halaška (88. Žmolík), Radzinevičius (87. Neubert), Křeček, Partyš, Mikula.

Sestava hostů: Kořínek - Malý, Pazdera, Dobeš, Holík (55. Železník), Poznar (81. Bača), Elšík, Hájek, Švach, Polách, Kubica.

Rozhodčí: Ondráš - Santarius, Paták