03.12.2014 20:36

On-line reportáž: Chelsea vs. Tottenham

Autor: Petr Večeřa | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalisté londýnské Chelsea jsou doposud jediným neporaženým týmem v anglické Premier League. Od 20:45 se ovšem Tottenham Hotspur pokusí tuto sérii domácích ukončit. Historie jim ovšem příliš nenahrává, jelikož naposledy na Stamford Bridge vyhráli v roce 1990. Dnešní utkání dvou odvěkých rivalů můžete sledovat v této aktualizované on-line reportáži.

Londýn – V loňské sezóně prohrál Tottenham Hotspur na stadionu Chelsea 4:0 a je to už dlouhých 14 let, co zde hosté naposledy zvítězili. Dnes od 20:45 se Kohouti, jak se hostům přezdívá, pokusí porazit tým, který v dosavadní sezóně ještě neprohrál a to v žádné soutěžní utkání napříč soutěžemi. Zápas je možné sledovat na televizní stanici NBCSN.

Poslední titul slavili fanoušci Chelsea v sezóně 2009/10. Autor: Petr Večeřa

Utkání začne za necelou čtvrt hodinu. Zveřejněny byly sestavy obou týmů. Domácí se musí obejít bez vykartovaného Diega Costy, který je jejich letošní nejlpeší střelec. Tottenham sází v útoku na Harryho Kanea, který teprve sbírá zkušenosti. Hlavním rozhodčím zápasu je Chris Foy.

Sestavy

Chelsea: Courtois; Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta; Matič, Fabregas; Willian, Oscar, Hazard; Drogba

Tottenham: Lloris; Chiriches, Fazio, Vertonghen, Davies; Bentaleb, Mason; Lennon, Eriksen, Lamela; Kane

Před začátkem utkání se drží minuta ticha za zesnulého Johna Neala, který v minulosti vedl Chelsea jako manažer. Hráči mají na rukou černé pásky a minuta ticha je proložena potleskem na počest této legendy domácího klubu.

Utkání začalo!

1. min: Domácí začali aktivněji, ale přímé ohrožení brány Llorise z toho nebylo. Na druhé straně vybojoval Tottenham první roh utkání.

3. min: V krátké době kopal Tottenham dva rohové kopy, ale Courtois byl bez práce. Mnohem více starostí bude mít s přímým volným kopem po faulu Ivanoviče těsně před pokutovým územím.

4. min: Tottenham se dostal k hlavičce díky výskoku Vertonghena, který se ve vzduchu srazil s Cahillem. Na trávník museli přiběhnout doktoři obou týmů.

6. min: Zdá se, že oba účastníci srážky jsou v pořádku a mohou pokračovat v utkání.

7. min: Tottenham si připisuje první velkou šanci utkání! Chelsea zachránilo břevno, když Kane hlavičkoval po Lennonově centru do míst, kde neměl brankář šanci zasáhnout.

9. min: Chelsea opět nedokázala udržet na útočné polovině míč a hosté mohli přejít do protiútoku.

11. min: Harry Kane podruhé! Anglický mladík opět předvedl svou kvalitu a v souboji s Cahillem byl silnější a jeho střely minula jen velmi těsně bránu Chelsea.

13. min: Spurs výborně brání a Chelsea vypadá, jakoby byla zaskočena kvalitou hry jejího protivníka. Dnešní favorit zatím tahá za kratší konec provazu.

15. min: Vypadalo to, že se Didier Drogba dostane do velké šance, ale radost domácím fanouškům pokazil pomezní rozhodčí, který viděl ofsajd.

17. min: Chelsea poprvé zahrozila. Drogba přihrál na hranici pokutového území Fabregasovi a ten vyzkoušel pozornost brankáře.

19, min: GÓL! Chelsea jde do vedení. Eden Hazard si v pokutovém území vyměnil míč s Didierem Drogbou a tváří tvář brankáři nezaváhal. Střelou k levé tyči posílá svůj tým do vedení.

21. minBentaleb vyzkoušel štěstí, ale Courtois nemusel zasahovat a pouze sledoval, jak míč míří mezi diváky.

22. min: GÓL! Didier Drogba využil špatnou rozehrávku Llorise, který míč přihrál soupeři. Legenda Chelsea neměla problém svou šanci proměnit. Tato chyba musí brankáře hostí hodně mrzet.

25. min: Otěže hry převzala Chelsea, která se štěstím přečkala prvotní nápor Spurs a poté ve třech minutách dvakrát skórovala. Hugo Lloris si může hlavu ukroutit, ale svou chybu tím neodčiní.

30. min: Oba týmy nyní bojují především ve středu hřiště. Útočit nyní musí především Tottenham, který má ovšem značné problémy s dvojicí Matič Fabregas, která velmi pohotově přistupuje k soupeři a dostává ho pod tlak.

35. min: Po úvodní půl hodině, která nabídla dva góly a dvě velké šance Harryho Kanea, nyní přichází méně zajímavá část utkání. Změnit to může přímý volný kop Chelsea.

36. min: Didier Drogba bránu soupeře přestřelil a rozehrávat tak bude Tottenham. Ten ovšem o míč ihned přichází.

39. min: Velkou bitvu teď mezi sebou svádí oba fanouškovské tábory, které si vyměňují několik popěvků a také nadávek.

42. min: Zajímavou akci vymyslel záložník Oscar, který ale svou finální přihrávku směroval pouze na paty nabíhajícího Hazarda a obrana Spurs tak mohla pohodlně míč odehrát do bezpečí.

45. min: Velkou šanci měl Willian, který využil dobré práce Oscara, který se i přes intenzivní bránění soupeře dostal do pokutového území a tam našel svého spoluhráče z reprezentace Brazílie.

Konec prvního poločasu!

46. min: Manažer Tottenhamu neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu. Ke změne sáhl naopak José Mourinho, který překvapivě nevystřídal Didiera Drogbu, kterému do kabin pomáhali lékaři, ale Garyho Cahilla. Na hřiště tedy přichází náhradní stoper Chelsea Kurt Zouma. Můžeme jen spekulovat, zda Cahilla vyřadily ze hry následky srážky z úvodu zápasu.

48. min: ŽLUTÁ KARTA! Chiriches si pomohl nedovoleně při bránění Hazarda. Belgický křídelník byl o poznání rychlejší a obránci Spurs nezbylo nic jiného, než nedovoleně faulovat.

49. min: ŽLUTÁ KARTA! Během chvíle tady máme druhou žlutou kartu, ale tentokrát ji vidí Nemanja Matič, který podobně jako před chvílí Chiriches řešil nebezpečnou situaci zatažením za dres.

52. min: Tottenham začal druhý poločas stejně jako ten první a je aktivnějším týmem. Zatím hosté čekají na první šanci na snížení nepříznivého skóre.

56. min: Tottenham bude poprvé v zápase střídat a bude to rovnou dvojí střídání. Paulinho nahradí Lennona a Chadli půjde do hry místo Masona.

60. min: Rohový kop pro Chelsea. Fabregas svým centrem našel pouze hlavu soupeře a nepotvrdil svou pověst hráče s vytříbenou kopací technikou.

62. min: Výhodu rohového kopu měl i Tottenham, ale i když Vertonghen dokázal hlavičkovat pod tlakem, nenamířil přesně a bránu soupeře neohrozil.

66. min: Tottenham si přihrává a Chelsea se brání. Tak by se dalo shrnout posledních několik minut utkání.

67. min: Chelsea podruhé střídá. Hřiště opustil střelec druhé branky Didier Drogba a jeho místo nahradil Loic Remy.

72. min: Tottenham boj o body nevzdal a nadále Chelsea kombinačně přehrává, ale domácí skvěle brání a nepouštějí soupeře do pokutového území.

73. min: GÓL! Tak tohle už je pro Tottenham zlé. Loic Remy v souboji jeden na jednoho porazil Vertonghena a v pokutovém území už si mohl vybrat kam míč nasměruje. Hugo Lloris byl naprosto bez šance.

75. min: Tottenham využívá poslední možnost střídání. Hřiště opustil Eric Lamela, nejdražší nákup v dějinách londýnského klubu, a nahradil ho Soldado.

76. min: Na vývoj utkání reaguje také manažer Chelsea Mourinho. Cesc Fabregas odchází ze hřiště a místo něj bude ve středu hřiště bojovat John Obi Mikel, který je výrazně defenzivnější, než jeho španělský předchůdce. Chelsea se chce především bránit.

79. min: Hráči Chelsea nikam nespěchají a jejich rozehrávka je velmi rozvážná. Tottenham musí pospíchat, ale zdá se, že nezná recept na dobře bránícího soupeře. Zdlouhavé kombinace Spurs zatím nikam nevedou.

82. min: Chelsea mohla přejít do rychlého protiútoku, ale Loic Remy si míč spracoval rukou, což rozhodčí velmi dobře viděl a odpískal.

85. min: Posledních pět minut zřejmě nabídne zajímavou podívanou. Hosté se soustředí především na útok a rychlý hráči Chelsea by toho mohli využít. Na druhou stranu hráči Spurs cítí, že zisk bodu už není příliš pravděpodobný.

86. min: Na zemi zůstal ležet Wilian, který je evidentně otřesený po tvrdém hlavičkovém souboji. Chelsea už ovšem střídat nemůže, takže doufá, že Brazilec bude schopen pokračovat.

89. min: Willian se do hry vrátil a moc nechybělo a vstřelil gól. Po kombinaci s Hazardem si navedl míč na hranici pokutového území a vystřelil. Jeho pokus mířil přesně k levé tyči, ale nebyl dostatečně důrazný a brankář si s ním poradil.

90. + min: Rozhodčí nastavil tři minuty. Willian nyní neproměnil ani svou druhou šanci, ale vítězství už Chelsea nikdo nevezme.

Konec utkání!

Lídr Premier League dnes opět bodoval a nepřiznivá bilance Tottenhamu na Stamford Bridge pokračuje. Neviděli jsme zrovna krásné utkání, ale tři branky Chelsea zajistily, že jsme se nenudili. Blues se tedy nakonec obešli i bez svého nejlepšího střelce Diega Costy.

Klíčová slova: fotbal, Chelsea, Tottenham, Premier League