17.03.2013 16:59

On-line reportáž: Brněnští florbalisté vypadli z vyřazovacích bojů

Autor: Martin Svoboda | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Florbalisté Bulldogs Brno prohráli s týmem Vítkovic 2:3 po prodloužení a vypadli z play-off florbalové extraligy. Svému soupeři podlehli ve čtvrtfinálové sérii v poměru 0:4 na zápasy. Rozhodující duel čtvrtfinále jste mohli sledovat v aktualizované on-line reportáži minutu po minutě.

Brno – Brněnští florbalisté dnes od sedmnácti hodin hrají o setrvání v letošním ročníku extraligy. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání prohrávají s týmem Vítkovic 0:3 na zápasy. Hráči Bulldogs Brno po dvou jednoznačných porážkách ve Vítkovicích nedokázali zvítězit ani ve včerejším domácím utkání a podlehli svému soupeři těsně 3:4. Pokud by Brňané dnes zvítězili, sehráli by další zápas v úterý na půdě Vítkovic. V on-line reportáži budete moci sledovat dění z dnešního zápasu v hale Vodova minutu po minutě.

Vyjádření asistenta trenéra domácích Rudolfa Škubala: „Dnes jsme byli vítězství asi nejblíž, ale opět to na soupeře nestačilo. I z výsledků je vidět, že jsme hráli zápas od zápasu lépe, Vítkovice ale nakonec byly šťastnější.“

Vyjádření trenéra hostů Radomíra Mrázka: „Jsem rád, že jsme sérii ukončili už v Brně. Oba zápasy tady byly hodně těsné  a naše vítězství ubojovaná. Nicméně konečný stav je 4:0 pro nás. Máme teď čtrnáct dní na to, aby se všichni hráči dali zdravotně dokupy.“

60:59 2:3 Vítkovice vítězí. Hned první šanci hostujícího mužstva využil po asistenci Hubálka Sladký a zajistil svému týmu postup do semifinále. Pro Brněnské buldoky sezóna končí.

60:01 Začalo prodloužení.

60:00 Skončila normální hrací doba. Po krátké přestávce bude následovat prodloužení, ve kterém platí pravidlo náhlé smrti. Vítězí tedy ten tým, který jako první vstřelí branku.

59:50 Na zemi chvíli ležel Tokoš, poté nakonec odkulhal na střídačku.

59:30 Po střele Fabiána dorážel Žižka, brankář Souček ale Vhazování po vyrovnávacím gólu na 2:2zřejmě poslední šanci normální hrací doby zneškodnil.

59:00 Vítkovice napadají rozehrávku domácího mužstva, zatím ale neúspěšně.

58:00 Útočný faul Coufala, míček si bere Jastřembský a zakládá další útočnou akci.

56:20 Hraje se nahoru a dolů.  Šanci měli nejprve hosté, poté se z protiútoku snažili skórovat i buldoci. Brankáři obou týmů ale byli na místě.

55:30 Obrovská šance Tokoše, který byl sám před domácím brankářem. Jurčík ale na poslední chvíli vystihl jeho kličku.

54:14 2:2 Sladký vyrovnává. Obrana Brna mu dala příliš prostoru a útočnik Vítkovic po pohledné individuální akci vstřelil druhý gól svého týmu. U gólu asistoval Hubálek.

53:30 Utkání sleduje 657 diváků.

53:00 Šance Tokoše a Sladkého zneškodnil golman domácích. Poté si poradil i s ranou Heczka.

52:00 Hosté téměř nepůjčují míček vyčkávajícím Brňanům, výraznější šanci však zatím neměli.

50:30 Přesilovka Brna je u konce a do útoku se opět vrhají hosté.

50:15 Na hřišti tentokrát zůstává ležet hostující Kološ. S bolestivou grimasou v obličeji se chytá za koleno.

49:30 Pokus Fabiána zneškodnil Souček. Buldoci se zatím k většímu tlaku nedostali a spíše kombinovali.

48:30 Rozhodčí poprvé vylučuje. Na trestnou lavici posílá za sekání Tokoše a dává tak Brňanům možnost přesilové hry.

48:00 Po nepřesných střelách bez přípravy na obou stranách se míček vrací na hole vítkovických hráčů.

47:10 Jankulár by měl být v pořádku. Do hry se však zatím nezapojuje. Jeho spoluhráči mu chtěli udělat radost, když dvakrát ohrozili branku buldoků. Neúspěšně.

46:30 Buldoci mohli zvýšit svůj náskok, Koutný ale trefil jen břevno. Pozornost se teď upírá na Jankulára, který zůstal ležet u hostující branky.

46:00 Na zemi teď leží další domácí hráč. Tentokrát je to kapitán Kadlec, který po chvíli odkulhal na střídačku.

45:40 Utkání se přiostřuje. Veselý se teď ohnal po Suchánkovi, rozhodčí se ale rozhodl, že vylučovat nebude.

44:40 Jastřembský pálil těsně vedle domácí branky, střelu Suchánka pak zneškodnil gólman Jurčík.

44:00 Hosté se snaží tvořit hru, zatímco brněnské mužstvo trpělivě vyčkává na protiútok.

42:40 Před domácím brankářem se zjevil osamocený Tokoš a obrana Brna jej zastavila pouze za cenu faulu. Vítkovice ale nařízený volný úder nevyužily.

42:20 Kadlec se dostal až před branku soupeře, vítkovičtí obránci mu ale nakonec odebrali míček.

41:30 Vítkovičtí se snaží o rychlou odpověď, ale domácí obrana je zatím kompaktní.

40:52 2:1 Brňané otáčí skóre utkání. Na hostujícího brankáře se řítili hned dva hráči buldoků. První ránu Coufala ještě Souček stihl vyrazit, ale na dorážku Fuchse už nestačil.

40:01 Začala třetí třetina.

40:00 Skončila druhá třetina. Zpočátku v ní diktovali hru hosté, Brňané ale dokázali využít chybu ve vítkovické obraně a po vstřeleném gólu začali být mnohem aktivnější.

39:50 Hrabal se dostal z ničeho nic sám před Jurčíka. Brněnský brankář mu ale v poslední chvíli odkopl míček z hokejky a situaci zachránil

39:00 Tokoš střílel z maximální blízkosti na brněnskou branku. Jeho pokus ale jen těsně minul domácí svatyni.

37:10 Na hřišti zůstal ležet Kostka. Nakonec se ale zvedl a zdá se v pořádku

36:15 Oba týmy se snaží svou hru spíše uklidnit, momentálně se tedy odehrává spíše taktická bitva ve středu hřiště.

35:00 Po dlouhé době se do nebezpečné situace Program přestávky vyplnil zápas nejmladších žákůdostali vítkovičtí. Obě jejich střely ale zastavil brankář Jurčík.

34:00 Suchánek teď málem zavařil hostujícímu gólmanovi, když se od jeho nohou odrazila přihrávka buldoků. Souček ale pohotově zareagoval.

33:00 Coufalovu střelu švihem z poloviny hřiště zneškodnil brankář Souček.

31:30 Brňané evidentně pookřáli, střela Mendreka jen těsně minula branku. Koutný chvíli po něm neuspěl svým pokusem z levé strany hřiště.

30:30 1:1 Žižka využil chyby hostující obrany a tváří v tvář brankáři Součkovi uspěl. Gólman hostů proti jeho střele do šibenice neměl šanci.

29:40 Tentokrát pálil Fuchs, jeho ráně se ale do cesty postavil hostující kapitán Heczko.

28:40 Do zajímavé šance se dostal domácí Žižka, brankář Vítkovic ale výborně zasáhl.

28:00 Kadlecovu ránu zblokovala vítkovická obrana, Kostka pak po něm pálil vysoko nad branku.

27:00 Po delší době se hra přesunula před branku Vítkovic. Opět ale jen na chvíli - Veselý fauloval a opět útočí hosté.

25:45 Vítkovický Tokoš střílel asi z pěti metrů a jen těsně netrefil branku, o pár vteřin ho napodobil jeho spoluhráč Hrubý.

24:30 Ve středu hřiště zaváhal Suchánek a míček se opět vrací na hokejky buldoků.

24:00 V další šanci se ocitl opět brněnský útočník Koutný, branku ale netrefil.

23:00 Buldoci se po úvodních vteřinách dostali spíše do útlumu. Míček teď mají na svých holích hlavně hosté.

21:10 Vítkovičtí se snaží uklidnit hru. Následně založili slibný útok, na jehož konci byly dvě střely na brankáře Jurčíka. Gólman domácích si s nimi ale poradil.

20:20 Brňané doslova vlétli na svého soupeře a v prvních sekundách si stihli vytvořit hned dvě šance.

20:01 Začala druhá třetina.

20:00 Skončila první třetina. Ani jeden z týmů v ní vyloženě nedominoval, vítkovičtí florbalisté ale dokázali zužitkovat chyby buldoků, díky čemuž zatím nejtěsnějším rozdílem vedou.

19:10 Brňané vytvořili tlak na hostující obranu, který skončil šancí Fuchse. Brankář Vítkovic rychle zasáhl a pokus zneškodnil.

18:30 Tentokrát se faulu dopustil domácí Žižka, vítkovičtí útočníci ale s rozehrávkou naložili mizerně a buldokům pouze odevzdali míček.

17:00 Hostující Hrabal fauloval při zakládání útoku, rozehrávat tedy budou domácí.

15:40 Dvě nebezpečné střely Brňanů, které ale mířily těsně vedle branky.

14:00 Míček mají na holích hosté a postupně se kvůli několika faulům buldoků přibližují k domácí brance. Vystřelit ovšem nedokázali.

12:40 Do rychlého protiútoku se dostal Koutný, ale brankář Souček výborně zasáhl.

11:10 Kadlec přihrával přes celou šírku hřiště na Coufala, jemuž nakonec chybělo půl kroku, aby se k míčku dostal.

10:00 Několik nepřesností na obou stranách, hra se však v posledních okamžicích přesunula před brněnskou branku.

08:54 0:1 Hosté se ujímají vedení. Hájek našel před brankou volného Matúše, kterému už nedělalo problém skórovat.

08:30 Střela Coufala mířila do horních míst branky Vítkovic. Obránci hostů ji však na poslední chvíli zablokovali.

07:00 Tokoš přihrával přes celé hřiště na volného Heczka, který ale míček netrefil ideálně.

05:20 Kontrovat se na druhé straně snažil Bauer, Rozvcička hráčů Vítkovic před zápasem.ani on ale svatyni soupeře přímo neohrozil.

04:00 Nebezpečně pálil hostující Matúš, střela ale mířila těsně vedle branky buldoků.

02:30 Brněnští florbalisté se snaží trpělivě kombinovat, ale obrana Vítkovic jim zatím nedává prostor pro výraznější šanci.

01:00 První dvě střely na obou stranách, brankáři však příliš práce neměli.

00:01 Úvodní buly vyhráli florbalisté Brna a hned se vydali do prvního útoku.

00:00 Rozhodčí zahájil utkání.

Slavnostní první buly vhodil motocyklový jezdec Karel Abrahám.

Zápas řídí rozhodčí Jakub Nábělek a Radek Štengl.

Kompletní soupisky: Brno – Jurčík, Kejík (brankáři); Kostka, Komenda (obránci); Hauser, Smíšek, Kadlec, Kostka, Kočí, Fuchs, Coufal, Fabián, Jeski, Koutný, Mendrek, Hanák, Grich, Pexa, Bauer, Veselý, Žižka (útočníci)
Vítkovice – Souček, Ciompa (brankáři); Hubálek, Kološ (obránci); Hrubý, Vežranovský, Heczko, Tokoš, Suchánek, Oborák, Kubečka, Řezanina, Sladký, Hájek, Šebesta, Veltšmíd, Hrabal, Jastřembský, Jankulár, Matúš

Klíčová slova: florba, sport, on-line, přenos