13.10.2014 12:23

Olomouc získala první body na ledě soupeře, Vítkovicím nestačilo k výhře ani šest gólů

Autor: Karolína Vysloužilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Vedoucí tým hokejové extraligy Třinec si upevnil postavení v tabulce, když porazil Slavii jasně 4:0. Poslední místo se také nemění, protože úřadující mistr ze Zlína opět prohrál, tentokrát proti Hradci Králové. Nedařilo se ani hráčům Litvínova, kteří podlehli libereckým tygrům, a zažili tak první porážku v sezóně. Naopak úspěch slavily Pardubice, které zvítězily nad Karlovými Vary 4:2, a brněnská Kometa, která v nájezdech přestřílela Mladou Boleslav.

Praha – Česká hokejová extraliga má za sebou kompletní jedenácté kolo, které začalo utkáním vedoucího celku HC Oceláři Třinec s pražskou Slavií. V první třetině nepadl ani jeden gól, v té následující vstřelil hned dvě branky třinecký Daniel Rákos, a poslal tak Oceláře do vedení. Ve třetí třetině se trefil ještě Jakub Orsava a brněnský rodák Jiří Polanský. Třinec tak vyhrál jasně 4:0 a upevnil si svou pozici v čele tabulky.

Karlovy Vary hostily na svém ledě soupeře z Pardubic. Hráči Energie chtěli využít výhody domácího prostředí, a prodloužit tak sérii výher na vlastním ledě. V první třetině se nejdříve prosadil pardubický Petr Sýkora, čtyři minuty před koncem se však ještě trefil Václav Skuhravý, a do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu. Ve třicáté minutě zvyšoval skóre domácí Radim Hruška, pak ale převzali kontrolu nad zápasem Východočeši a nakonec vyhráli 4:2. Podle asistenta trenéra hostujícího celku Miloše Říhy rozhodly tři důležité momenty: „Prvním z nich bylo, když jsme přežili úvodní tlak, pak když jsme využili dvojnásobnou přesilovky a nejpodstatnější bylo, když jsme dokázali odpovědět na vedoucí branku domácích."

Sparta přestřílela Vítkovice

Nejvíce gólů padlo v utkání HC Sparta Praha proti HC Vítkovice Steel. Pražané rychle vedli díky gólům Jana Buchtele a Lukáše Pecha. Vítkovičtí ale do konce první třetiny dokázali vstřelit tři góly, a obrátit tak skóre ve svůj prospěch. Druhá třetina ale patřila sparťanům, kteří dvakrát překonali vítkovického brankáře Daniela Dolejše. Poslední dvacetiminutovka byla na góly nejbohatší – oba týmy vstřelily dohromady šest branek. Sparťané pokaždé vedli, ale hosté dokázali třikrát srovnat. Vítěznou trefu si připsal Jaroslav Hlinka a i díky jeho gólu mohla Sparta slavit třetí výhru v řadě. Naopak Vítkovice prohrály už popáté za sebou a v tabulce jim patří dvanácté místo. „Dát Spartě šest gólů je sice pěkné, ale o naší prohře rozhodly individuální chyby, které soupeř trestal," neskrýval zklamání trenér Vítkovic Peter Oremus.

Úřadující mistr ze Zlína chtěl navázat na výhru z předchozího kola proti Karlovým Varům, a odrazit se tak ode dna tabulky. V cestě mu stál soupeř z Hradce Králové. Až do třetí třetiny byl stav nerozhodný 0:0, ve 44. minutě se ale trefil domácí Tomáš Slovák, o šest minut později Rastislav Dej, pět minut před koncem ještě Tomáš Mertl, a Mountfield tak nakonec vedl 3:0. V 55. minutě snížil zlínský Ondřej Veselý a 14 vteřin před koncem překonal brankáře Pavla Kantora Jiří Marušák, ale ani to na výhru nestačilo, a Zlín tak zůstává na posledním místě v tabulce.

Nový trenér a hned výhra – Liberci se dařilo

Zápas proti Litvínovu byl premiérou pro Rostislava Čadu, který na postu trenéra Liberce vystřídal Pavla Hynka. Bílí tygři zápas jasně ovládli a po druhé třetině vedli již 4:0. Ve 45. minutě sice snížil litvínovský Rostislav Martynek, to ale bylo od domácího týmu vše. Pro Čadu to tak byla více než úspěšná premiéra, na druhou stranu Litvínov si připsal na své konto první prohru v sezóně.

Extraligovému nováčkovi z Olomouce se na ledech soupeře zatím nedařilo, body získával pouze v domácích utkáních. Zápas s Plzní to měl ale změnit. Utkání začalo lépe pro domácí, kteří už v 5. minutě vedli díky proměněnému trestnému střílení Ondřeje Kratěny. Olomoučtí Kohouti ale okamžitě zareagovali a už o minutu později srovnal na 1:1 Erik Hrňa. Do konce třetiny se trefil ještě Tomáš Sýkora, to ale bylo od Škodovky vše. Olomouc se trefila ještě čtyřikrát, a díky výhře 4:2 si tak ze západu Čech odváží první body z ledu soupeře. „Díky tomu, že celé mužstvo hodně bojovalo, se nám podařilo domácí přetlačit a díky tomu bereme konečně své první body z venkovního zápasu," svěřil se po utkání olomoucký útočník Peter Zuzin.

Posledním zápasem jedenáctého kola nejvyšší domácí hokejové ligy byl duel mezi Mladou Boleslaví a Brnem, které nevyhrálo už šest zápasů v řadě. Vstup do utkání se lépe vydařil Bruslařům, kteří už po dvou minutách hry vedli díky trefě Matěje Stříteského. Kometa však rychle srovnala na 1:1 a do konce třetiny padly ještě čtyři góly. Do šaten ale obě mužstva odcházela za nerozhodného stavu 3:3. Do konce zápasu už nepadl žádný gól, a tak muselo přijít na řadu nastavení. Za deset minut se ale skóre nezměnilo, a proto se přikročilo k nájezdům. Jediným úspěšným střelcem byl František Ptáček, který přelstil Davida Ritticha, a zařídil tak brněnskému týmu třetí výhru v letošní sezóně.