03.04.2014 10:14


Olomouc opět žije hokejem

Autor: Pavlica Tomáš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Olomouc po roce opět žije hokejem. Hokejový klub Mora se znovu dostal do baráže, kde bojuje o příslušnost v extralize. Po dvou venkovních zápasech se olomoučtí hokejisté vrátili na domácí půdu sehrát zápasy s Kladnem a Chomutovem.

Olomouc - V neděli Mora nastoupila proti favorizovanému Kladnu, které je však v baráži zatím bez bodu. O zápas byl velký zájem ze strany olomouckých příznivců.  Předprodej byl zahájen již čtyři dny před utkáním a každý den se před pokladnami olomoucké plechárny tvořily dlouhé fronty zájemců. ,,Kupuji si rovnou balíček na více zápasů, klukům chci fandit celou dobu," komentoval svou hromádku vstupenek fanoušek Jiří Kotrba z Olomouce.Choreo olomouckých fanoušků. Foto: Tomáš Pavlica

Na zápas s Kladnem dorazilo 5427 diváků, takže bylo skoro vyprodáno. Diváci vytvořili skvělou atmosféru, k čemuž přispěli i olomoučtí hokejisté. Ti v každé třetině vstřelili gól a podpořeni skvěle chytajícím brankářem Vošvrdou vedli už 3:0. Ke konci zápasu Kladno vstřelilo dva za sebou rychle jdoucí góly, ale třetí už nepřidali. Kucharczyk poté při power-play hostů stvrdil vítězství domácích gólem do prázdné brány.

,,Skvělý zážitek, atmosféra mě pohltila," nadšeně přiznává fanynka Kristýna Doubravová, která na hokej v Olomouci vyrazila poprvé a jak rychle dodala rozhodně ne naposledy. Fanclub Mory si připravil choreo, které zalilo olomouckou plechárnu červeno-bílými barvami. Svým povzbuzováním strhli i zbytek stadionu, takže diváci společně vytvořili ohlušující atmosféru. Jedinou kaňkou byl výbuch dělobuchu, který však nikoho nezranil.

V úterý olomoučtí Kohouti odehráli své druhé domácí utkání, ve kterém porazili Chomutov 3:2, když branku vsítil v posledních vteřinách zápasu barážový tahoun Olomouce David Ostřížek. Mora se tak posunula na prozatimní první místo v barážové tabulce s náskokem jednoho bodu na Chomutov a tří bodů na Boleslav. Kladno zůstává poslední se ziskem jediného bodu ze zápasu s Boleslaví.

Klíčová slova: hokej, baráž, Mora, Olomouc

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.