06.05.2017 10:32


Okrašlovací spolek připravil piknik před Fakultou sociálních studií

Autor: Lada Režňáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Jídlo, hudba a květiny. Na tohle a mnohem víc mohli studenti narazit ve čtvrtek před Fakultou sociálních studií Masarykovy univerzity. Okrašlovací spolek z katedry enviromentálních studií zde pořádal piknik nejen pro členy spolku a studenty fakulty. Kromě jídla se mohli zájemci zapojit do sázení květin nebo věšení budek pro ptáky. 

Brno – Chodník před Fakultou sociálních studií se ve čtvrtek zaplnit hudbou a stoly s jídlem. Přestože čtvrteční počasí zpočátku nevypadalo, že by pikniku přálo, nakonec se na studenty usmálo i slunce. Jídlo přineslo hned několik lidí, nejen samotní organizátoři Okrašlovacíhi spolku. Původně se měly podávat dobroty z dumpster divingu, tedy jídla vyhozeného obchodními řetězci do kontejnerů. Zájemci, kteří chtěli ochutnat právě toto jídlo, měli ovšem smůlu. Organizátorům se nepodařilo sehnat ty správné suroviny. I přesto by s tímto typem jídla návštěvníci pikniku neměli problém. „Myslím si, že je to super. Zužitkuje se tak jídlo, které by jinak bylo prostě vyhozené. Vůbec mi to nevadí, a navíc to chutná skvěle,“ řekla Anna Kotlářová, která na piknik přišla ještě před zahájením. I tak bylo k dispozici spousta jídla. Většina z nich vegetariánská, některá i veganská.  

Piknik před Fakultou sociálních studií přilákal studenty i náhodné kolemjdoucí. Autor: Lada Režňáková

Piknik doprovázelo sázení rostlin, které zajistil Okrašlovací spolek, včetně několika rýčů, kterými studenti kopali díry a ryli záhonky. Každá z nově zasazených rostlinek nakonec dostala menší plot z klacíků obvázaných šňůrkou.

Prostor před fakultou účastníci zkrášlil také dvěma ptačími budkami. Studenti je nejdříve natřeli barvou, která trefně ladí k barvě Fakulty sociálních studií. Každou studenti umístili na jeden strom. „Paní proděkanka požádala náš spolek o to, zda bychom nechtěli zavěsit budky na stromy a spojit to s nějakou akcí před fakultou. A tak jsme to spojili s piknikem,“ řekla Klára Slavíčková, která měla organizaci události na starost.

Nápad na celou akci pochází z Okrašlovacího spolku, který vznikl při založení katedry enviromentálních studií za účelem okrašlování různých míst a pořádání akcí s enviromentálním zaměřením. „V poslední době spolek moc aktivní nebyl, na začátku semestru jeho činnost hodně opadávala, a tak jsme se pokusili to trochu rozproudit a připravit akce zaměřené na fakultu,“ řekla Klára Slavíčková, která je členkou spolku. Pořádat pikniky napadlo Okrašlovací spolek tento semestr. Všimli si, že na terasu ve třetím patře nikdo nechodí. První piknik Okrašlovacího spolku se tedy uskutečnil právě tam. Čtvrteční piknik před fakultou spojený se zavěšováním budek byl druhý pokus o to více stmelit studenty.

Využít chvíli klidu a posadit se na deku, nebo se zapojit do sázení rostlinek, využila i Kristýna Zindulková. „Nejvíce se mi na tom líbí, že akce spojuje lidi, jídlo a společnou práci – ať už u sázení rostlin, tak u věšení budek,“ zhodnotila. 

Zda byl tohle poslední piknik Okrašlovacího spolku, není zcela jisté. „Zorganizovat něco takového nebylo jednoduché,“ řekla Klára Slavíčková. Dodala ovšem, že Okrašlovací spolek v budoucnu určitě uspořádá jiné akce. 

Přestože čtvrteční počasí zpočátku nevypadalo, že by pikniku přálo, nakonec se na studenty usmálo i samotného slunce. Jídlo na piknik přineslo hned několik lidí. Původním plánem bylo připravit dobroty z dumpster divingu, tedy jídla vyhozeného obchodními řetězci do kontejnerů. Zájemci, kteří chtěli ochutnat právě toto jídlo, měli ovšem smůlu, neboť se organizátorům nepodařilo sehnat ty správné suroviny. I přesto by s tímto typem jídla návštěvníci pikniku neměli problém. „Myslím si, že je to super. Zužitkuje se tak jídlo, které by jinak bylo prostě vyhozené. Vůbec mi to nevadí, a navíc to chutná skvěle,“ řekla Anna Kotlářová, která na piknik přišla ještě před samotným zahájením. K dispozici bylo ale i tak spousta jídla. Většina z nich byla vegetariánská, některá i veganská.  

Klíčová slova: piknik,FSS, okrašlovací spolek, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.