13.04.2017 12:51


Oficiálně: Zelný trh zaplní fanoušci v modrobílém, bude tam projekce finále extraligy

Autor: Radek Krajči | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Finálové zápasy Tipsport extraligy ledního hokeje budou sledovat fanoušci Komety Brno na dvou velkoplošných obrazovkách, které budou stát na Zelném trhu. Projekci dnes před polednem odsouhlasilo vedení městské části Brno-střed. Promítat se budou všechna utkání finálové série, která začíná v pátek. Liberec přivítá od 17:20 na domácím ledě Brno. Program na náměstí startuje od 16:00.

Porazí hráči Komety po Spartě a Hradci Králové i poslední mistry extraligy z Liberce? Foto: Archiv Stisk

Brno – Příznivci hokejové Komety Brno, kteří se nedostanou přímo na stadióny, mohou zhlédnout zápasy na dvou velkoplošných obrazovkách na Zelném trhu. Projekci dnes před polednem odsouhlasilo vedení městské části Brno-střed. ,,Žádost, která od pořadatelů přišla, musela vyhovět všem požadavkům. Například adekvátní hluk k místu konání, a aby harmonogram nezasahoval do nočního klidu,“ komentovala délku jednání mluvčí městské části Brno-střed Denisa Kapitančiková. První finálový zápas se hraje už v pátek a program začne od 16:00. ,,Vysílat se budou všechna utkání finálové série. Pro příznivce bude připravený i doprovodný program a stánky s občerstvením,“ doplnil mluvčí Komety Brno Michal Chylík. Připravované promítání tak naváže na roky 2012 a 2014, kdy místní klub postoupil taktéž do finále play-off. Před dvěma lety pak byla na Moravském náměstí projekce semifinálové série s Litvínovem.

Velkoplošné obrazovky o velikosti sedm krát čtyři metry budou umístěny po stranách podia, na kterém poběží doprovodný program v horní části náměstí. ,,Jsme rádi za prostory na Zelném trhu, protože je to v centru města a mohou se zde sejít všichni, co se nedostali přímo na stadión,“ řekl organizátor Pavel Bartošek ze společnosti BM Média. Poslední promítání hokejových zápasů Komety se konalo na Moravském náměstí, kde jsou ale již naplánované jiné kulturní akce. Na náměstí Svobody se pak podobně rušné akce konat nesmějí, podotkl Bartošek.

Fanoušci si na Zelném trhu ke sledování koupí brněnské pivo. ,,U veřejné projekce budou stánky s pivem Starobrno. Rovněž chystáme i další promo aktivity přímo na místě,“ uvedla mluvčí pivovaru Starobrno Jana Pikardová. Další partneři pak zajistí prodej občerstvení a doprovodný program. Organizátoři očekávají příchod tisíců lidí. ,,Promítání je skvělý nápad, jen je škoda že se takhle nedaly sledovat už předchozí zápasy. Na náměstí přijdu, protože cena vstupenek do arény je přemrštěná a je to podraz vůči fanouškům,“ řekl příznivec Komety Tomáš Pachl.

Společné sledování rozhodujících zápasů sezóny využijí především ti, kteří se nedostanou do arény, nebo o lístky ani kvůli vysoké ceně nestojí. Lístek na sezení na finále do DRFG arény stojí 1 250 korun, na stání je o čtyři stovky levnější. Fanoušci s permanentkou mají slevu padesát korun. Hráči Komety zatím obě finálové série play-off prohráli. Jejich třetí šance na zisk Poháru T.G. Masaryka začíná v pátek od 17:20 v liberecké Home Credit aréně. Domácí se budou snažit obhájit loňské prvenství. Nový mistr extraligy bude znám nejpozději ve středu 26. dubna, kdy je na programu případný sedmý zápas.

 

Rozpis finálových zápasů

1. zápas Pátek 14. dubna 17:20 Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno
2. zápas Sobota 15. dubna 17:00 Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno
3. zápas Úterý 18. dubna 17:20 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec
4. zápas Středa 19. dubna 17:20 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec
případný 5. zápas Sobota 22. dubna 14:20 Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno
případný 6. zápas Pondělí 24. dubna 17:20 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec
případný 7. zápas Středa 26. dubna 17:20 Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Klíčová slova: Kometa, Brno, Hokej, velkoplošná obrazovka, projekce, finále, play-off, extraliga

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.