24.03.2015 13:30


Od lvích bačkor po bezdrátovou myš, to vše nabízí organizátoři Bazárku Radia R

Autor: Papoušková Veronika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Na první pohled čtyři stoly v Atriu a na nich nepořádek. Pokud však zvědavec přistoupí blíž, pozná, že se nejedná o chaos, ale o různorodé zboží z Bazárku Radia R. Nakupuje se za smluvní ceny. Nalézt zde může zákazník opravdu všechno. Starou i novou knihu, lví bačkory, gramofonovou desku, bezdrátovou myš, prsten s motýlem, kožešinovou vestu či lesklé kozačky. Bazárek mohou zájemci navštěvovat od úterý do čtvrtka.

Brno – Studenti Masarykovy univerzity mohou od úterý vybírat z rozmanitého sortimentu Bazárku Radia R, který organizátoři připravili v atriu Fakulty sociálních studií. Akce se pořádá pravidelně každý rok, vždy v jarním semestru. Ani letošní semestr není výjimkou. Událost začíná v úterý v deset hodin dopoledne a končí ve čtvrtek ve čtyři hodiny odpoledne. V Bazárku si lze zakoupit převážně oblečení, ale i knihy, gramofonové desky, šperky nebo reklamní předměty Radia R.

Ceny všech předmětů jsou smluvní, pouze tašky Radia R mají cenu stanovenou na šedesát korun. „Snažili jsme se je nabízet co nejlevněji, ale musíme nějak pokrýt výrobní cenu a zajistit, aby nám také něco zbylo,“ popsal PR manažer Radia R Martin Turek. Předměty na prodej získali buď od moderátorů rádia, nebo použili věci, které zbyly ze stejné události z loňského roku. Neprodané zboží věnují pořadatelé charitě.

Smlouvání o ceně červené sukně.

Jedna z nakupujících Pavla Tichá považuje Bazárek za dobrý nápad. „Některé oblečení je tu i lepší než v běžných sekáčích. Ještě se rozmýšlím, ale myslím, že už jsem si vybrala,“ řekla. O události se dozvěděla od spolubydlícího, který je jedním z prodávajících.

Nápad Bazárku vznikl na poradě Offair týmu, který nevysílá, ale vymýšlí právě takovéto akce. Podle Turka je tato činnost důležitým zdrojem příjmů pro rádio. „Jsme neziskovým rádiem a Bazárek nám vydělá na to, abychom mohli propagovat různé akce, jako například ples Fakulty sociálních studií. Navíc dělá rádiu docela dobrou reklamu,“ vysvětlil Turek. Pořadatele mrzí, že po dobu akce nemohou mít vysílání rádia puštěné. Rušilo by okolní výuku.

Letošní Bazárek je v atriu poprvé, v předešlých letech ho organizátoři pořádali v tehdejší kavárně Krmítko. Lidé z Radia R se ho rozhodli přesunout, jelikož tam neměli takové tržby, jaké si představovali. Podle Turka mají nyní vystavené věci deset minut a už kolem chodí spousta zájemců. V Krmítku potkali jen dva až tři lidi za hodinu.

Klíčová slova: Bazárek Radia R, atrium, Fakulta sociálních studií

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.