28.02.2015 15:33


Oblečení si studenti vybírají podle ceny, na zemi původu se nezaměřují

Autor: Jurčíková Irena | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pro většinu studentů je oblékání důležitým prostředkem vyjádření jejich osobnosti. Oblékají se podle různých módních trendů, někteří se snaží  být originální, jiní spíš chtějí splynout s davem. S tím často souvisí i místo, kam při nákupu oblečení zamíří, mnozí volí second handy, jiní nakupují oblečení nové.

Brno - Studenti při výběru oblečení kromě jeho originality zohledňují také jeho finanční dostupnost nebo environmentální hlediska spojená s jeho výrobou. „Věci z druhé ruky jsou pro mě přijatelnější zvlášť z environmentálního hlediska, připadá mi, že tím tolik nepřispívám do neustálého kolotoče konzumní výroby nových věcí," řekla studentka Aneta Pastorová. Velkou část zboží  k nám obchodníci nechávají dovážet a vyrábět za ne příliš humánních podmínek v rozvojových zemích. I když na to studenti při nákupu oděvů myslí, kritérium země původu pro ně není prvořadé.

 

 

Daniel HrabecDaniel Hrabec, 22 let, Veřejná politika a lidské zdroje, Environmentální studia

Oblečení nakupuju nové, ale kupuju ho docela málo, protože mě to nebaví. Do obchodu s použitými věcmi nechodím. O původ zboží bych se zajímat měl, ale už jsem to trochu vzdal, protože se to všechno vyrábí v Číně, v Indonésii či Malajsii. Dřív jsem měl oblíbený obchod, kam nedováželi zboží z Číny, ale z Evropy. Potom však obchod změnil cenovou politiku a teď už se tam nedá nakupovat, protože dva a půl tisíce za košili je podle mě dost přehnaná cena.

 

 

Ester KordošováEster Kordošová, 20 let, Pedagogika

Oblečení kupuju z devadesáti procent v second handu. Když si kupuju něco nového, tak to je opravdu výjimečně. Podle mého názoru jsou věci v obchodech zbytečně předražené a někdy v obchodech s použitými věcmi najdeme stejnou kvalitu za mnohem méně peněz. A podle mě je tam zajímavější zboží, které si potom můžu podle sebe předělávat. Na to odkud oblečení pochází, se snažím dbát a při výběru tomu věnovat více času.

 

 

Tereza KarlíkováTereza Karlíková, 20 let, Učitelství pro 1. stupeň základní školy

Nakupuju převážně nové oblečení, ale hodně se zaměřuji na slevy. Věcem z druhé ruky se vyhýbám částečně proto, že jsou ty oděvy po někom cizím. Nakupuji v různých obchodech a občas mám věci, které lidé vyrábějí v Pákistánu nebo Iráku, a to mě provokuje k tomu, že si říkám, kolik dětí na tom asi pracovalo. Ale nijak zvlášť to neřeším, spíš mě to nutí zamyslet se nad tím.

 

 

 

Ľubomír Valo

Ľubomír Valo, 24 let, Evropská studia

Oblečení nakupuji nové, ale second handy jako takové mi nijak nevadí. Původ oblečení pro mě důležitý je, ale neberu to jako prvořadou věc.

 

 

 

 

Aneta PastorováAneta Pastorová, 20 let, Environmentální studia, Mezinárodní vztahy

Nakupuji oblečení jak nové, tak v second handech. V obchodech s věcmi z druhé ruky to mám radši, protože je to levnější, ale nové oblečení je někdy nutné. A hlavně se v second handech dají sehnat originální věci. Původ oblečení nesleduju.

Klíčová slova: oblečení, second hand, nakupování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.