04.05.2014 12:45


O výsledku Rallye Český Krumlov rozhodla havárie

Autor: Stárková Linda Anna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Náročné podmínky a havárie jednoho z favoritů rozhodly o vítězi letošního ročníku Rallye Český Krumlov. Tím se stala dvojice Václav Pech - Petr Uhel.

Český Krumlov – Dramatický závod o první místo v druhé etapě Rallye Český Krumlov nakonec rozhodla havárie vozu Jana Kopeckého a Pavla Dreslera v poslední erzetě. Na vrchol stupně vítězů si tak stoupla dvojice Václav Pech - Petr Uhel ve voze Mini John Cooper Works S2000. Hned za nimi se na druhém místě umístil Miroslav Jakeš s Jaroslavem Novákem, kteří poprvé v českém závodě představili Citroën DS3 R5. Třetí příčku vybojoval Vojtěch Štajf, kterému zároveň náleží i první místo v soutěži produkčních vozů. Závodní auta před startem druhé etapy, foto Linda A. Stárková

Druhá etapa dvaačtyřicátého ročníku Rallye Český Krumlov měřila celkem devadesát šest kilometrů. Problémy řidičům působily hlavně náročné povětrnostní podmínky, na Lipně dokonce sněžilo. S tím byly spojené i potíže s pneumatikami. „Podmínky jsou hodně těžké, počasí je proměnlivé. My jsme špatně přezuli, takže máme tvrdé pneumatiky na sucho a budeme muset jet opatrněji než normálně. Na nejbližšího soupeře máme ztrátu asi 10 vteřin a na auto za námi máme minutu náskok, takže si dnes můžeme jenom polepšit,“ svěřil se před začátkem etapy závodník Jan Votava.

Přestože druhou etapu provázelo i několik havárií, včetně nehody Kopeckého a Dreslera, celý závod se obešel bez větších zranění. Bezpečnostní opatření byla posílená i pro diváky. Ti dostali speciální pokyny k výběru místa u trati i chování během závodu. „Bylo to dramatické, obzvlášť ta honička o první a druhé místo, která bohužel skončila havárií. Za sebe můžu říct, že to byl divácky atraktivní závod, řidiči se i přes špatné počasí nedrželi zpátky,“ řekl fanoušek Robert Tománek.

Český šampionát bude pokračovat Rallye Šumava Klatovy, která se pojede za dva týdny.

Klíčová slova: rallye, český krumlov, motosport, auta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.