22.10.2016 15:29


Nový portál na vyhledávání práce propojí studenty Masarykovy univerzity přímo se zaměstnavateli

Autor: Klára Procházková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Masarykova univerzita spustila nový portál pro hledání práce JobCheckIN. Propojuje čerstvé absolventy univerzity přímo se zaměstnavateli. Od ostatních portálů se liší v tom, že je určen pouze studentům, kteří jsou maximálně 18 měsíců po ukončení studia. Zobrazuje nabídky od zaměstnavatelů, kterí vyžadují pouze minimální nebo žádnou praxi.

Brno - Nový portál na vyhledávání práce mohou začít používat Studenti Masarykovy univerzity od pátečního dopoledne. Je specifický především tím, že pracuje na principu vyhledávání shody. "Systém porovnává požadavky zaměstnavatelů s dovednostmi, které obsahují životopisy zaregistrovaných studentů. Zaměstnavatelé tak nemusí ručně vyhledávat vhodné uchazeče,“ řekl ředitel kariérního centra Masarykovy univerzity Radoslav Pittner.

Foto: Klára Procházková

Portál spolu s pracovní nabídkou uchazeči rovnou zobrazí, na kolik procent splňuje zaměstnavatelovy požadavky. „Jako největší přínos portálu vnímám vědomí, že zaměstnavatelé stojí přímo o mě. Zároveň mám díky systému shody přehled o tom, jaké zkušenosti mi pro danou pozici chybí. Podle toho se mohu zdokonalovat,“ dodala čerstvá absolventka Ekonomicko – správní fakulty Dana Fraňková.

Portál nemá jen vizi sehnat studentům práci, ale také podporovat jejich kariéru. „Uplatněním našich studentů se zabýváme již velmi dlouho. Vývoj pracovního portálu je součást naší dlouhodobé strategie, jak podporovat kariérní rozvoj našich absolventů," řekl rektor univerzity Mikuláš Bek.

V současnosti portál nabízí přes čtyřistapadesát pozic pro absolventy. Je zde registrováno něco přes sto studentů. Podle rektora Mikuláše Beka budou systém zprvu nejspíš využívat hlavně velcí zaměstnavatelé. Doufá, že by ho mohly využívat i základní a střední školy, které v současné době hledají učitele velmi komplikovaně.

Masarykova univerzita již dlouhodobě vykazuje vysoké výsledky v oblasti zaměstnanosti absolventů. V minulém roce se nezaměstnanost absolventů pohybovala kolem šest procent. Průměrná hrubá mzda u čerstvého absolventa činila osmadvacet tisíc korun, což je nejvíce za posledních dvacet let.

Klíčová slova: Masarykova univerzita, kariéra, práce, student, absolvent, pracovní portál

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.