01.04.2011 18:24


Novodobí rytíři oblehli Brno

Autor: Kateřina Foltánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Jako by se Brno propadlo o několik století nazpátek. Po náměstí Svobody se prochází válečníci, dámy v krásných šatech i nemrtví upíři, kteří následně zakotví na veletrhu larpu na náměstí Moravském.

Autor: Kateřina Foltánková

Brno – Nejen vystoupení tanečnic, šermířů a přehlídku kostýmů mohou lidé vidět na veletrhu larpu, který se koná prvního a druhého dubna na Moravském náměstí v Brně. Larp je specifický druh hry na způsob interaktivního divadla, kde má každý hráč svoji roli, kostým a snaží se dosáhnout cíle své postavy. První akcí, kterou mohli návštěvníci zhlédnout, byl průvod asi třiceti účastníků oděných v larpových kostýmech.

Podle rytíře Radka Klabačky alias Grimnira by se larp mohl stát známějším. „Veletrh by ho mohl dostat do povědomí lidí,“ řekl Klabačka. S tím souhlasí i pořadatelka Petra Zmeškalová oděná v pseudoviktoriánských šatech. „Hlavním cílem veletrhu je představit larp jako aktivitu pro volný čas,“ upřesnila Zmeškalová.

Na Moravském náměstí vyrostlo několik barevných stanů, kde se návštěvníci informovali o chystaných larpech nebo si zakoupili stylové šperky. Mnoho příchozích zaujal Bard Laeg Mortermir, který zahrál na kytaru a na harmoniku svých patnáct autorských písní s tematikou fantasy. „Je to mnohem lepší než loni. Tehdy pršelo a nebyla tady ani noha,“ pochvaloval si hudebník, jehož občanské jméno je Filip Burian. Na pódiu ho vystřídaly tři orientální tanečnice, které sklidily od publika velký ohlas.

Mezitím se v aréně, která vznikla z vypuštěné kašny, zápasilo. Bojovníci se šermovali dřevěnými meči, dostalo se i na oštěpy a kladiva. Zájemci mohli vyzvat na souboj rytíře a změřit s ním své síly. Lenka Gottwaldová přišla do parku s dcerou náhodou. „Moc mě to nadchlo. Je to jako cesta do pohádky,“ podotkla Gottwaldová.

Akce bude v sobotu pokračovat ukázkami historického šermu a přehlídkou kostýmů. Organizátoři nachystají workshop pro děti, které si zde mohou vyzkoušet zacházení s dřevěnými zbraněmi.

Klíčová slova: Veletrh larpu, Brno, larp, Moravian larp

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.