08.03.2014 20:25


Nové pole dance studio v Brně: zacvičte si netradičně

Autor: Kosíková Veronika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Tyče delší než čtyři metry, závěsné kruhy, baletní tyč a spoustu dalších pomůcek k posílení a protažení těla mohou využít nadšenci pole dance v novém brněnském Decadance studiu. 

Brno – Zájemci o pole dance, neboli tanec u tyče si mohou vybrat hned z několika center s kvalifikovanými lektorkami, s rostoucím zájmem o tento sport se zvyšuje i počet pole dance studií. Tím nejnovějším je již druhé studio Decadence, patřící tanečnici a lektorce Janě Kozlové. Na otevírací party mohli návštěvníci vidět vystoupení odchovanek Decadance studia, ale i pole dance hvězdy mezinárodního formátu – Růženu Halámkovou a Anastasii Akentyevu. „Bylo úžasné vidět tato vystoupení naživo a z takové blízkosti,“ uvedla návštěvnice Dominika Langová.

Majitelka pole Decadance studia Jana KozlováV novém studiu si kromě klasických lekcí můžou tanečníci vyzkoušet například i lekce na závěsných kruzích. „Myslím si, že v současné době máme ve studiu nejdelší tyče v Brně,“ okomentovala majitelka centra Jana Kozlová tyče ve studiu, které měří přes čtyři metry. „Už od otevření prvního studia na Pekárenské jsem plánovala něco většího, ale musela jsem na to sehnat prostory a finance,“ dodala Kozlová, která vlastní studio už dva roky. 

Lekce pole dance v sobě propojují prvky akrobacie, tance, flexibility a síly. Se cvičením může začít kdokoliv a kdykoliv. Cvičením dochází k posílení především břišních a zádových svalů a rukou. „Nikdy jsem nedělala žádný sport dlouhodobě a s pole dancem nemám problém, trenérky jsou super, přistupují ke každému individuálně a hrozně rychle na sobě vidíte pokroky,“ řekla návštěvnice Dominika Langová.

Pole dance sportovní svazy a federace se snaží zařadit tento sport mezi respektovaná taneční odvětví, pořádají celorepublikové soutěže a zajišťují reprezentaci na mezinárodních soutěžích. Jejich cílem je i osvěta mezi širokou veřejností, která pole dance často spojuje s barovými go-go tanečnicemi, a to především kvůli prostému oblečení tanečnic. To má však své opodstatnění - holá kůže lépe přilne ke kovové tyči. Pole dance není tancem jen pro ženy, často jej cvičí i muži, jejich představení jsou zaměřená spíše na silové a akrobatické prvky. 

Klíčová slova: pole dance, tanec, Decadance

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.