03.03.2018 21:25


Nová verze ISu je podle některých studentů méně přehledná. Pochvalují si ale lepší vyhledávací funkce

Autor: Tomáš Kiss | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Nová podoba informačního systému je už více než semestr v provozu. Systém se změnil hlavně po designové stránce, všechny hlavní funkce správci zachovali. V nové verzi programátoři vzhled uzpůsobili i pro čtení na mobilních telefonech. Redakce STISKu se proto ptala několika studentů z různých fakult, jestli jsou s novým systémem spokojení a zda jim přijde přehlednější.

Brno - Nový vzhled Informačního systému je v provozu už více než semestr. Studenti Masarykovy univerzity mohli na novou verzi přestoupit začátkem podzimního semestru minulého roku. Změnil se hlavně design, který má být pro studenty přístupnější. Jak se studentům s novou verzí pracuje se ptala redakce STISKu.

 

Kateřina Svatošová, 22 let, Brno, Ekonomicko správní fakulta

Trvalo mi dlouho, než jsem si zvykla. Ale s tou novou verzí se mi možná dělá o něco lépe. Přijde mi taková povedenější po designové stránce. Líbí se mi ta hlavní úvodní stránka, která je určitě přehlednější, ale zase déle trvá, než se člověk prokliká třeba ke studijním materiálům a je složitější je najít. Nejpovedenější mi asi přijde vyhledávací funkce, která člověku opravdu usnadní čas.

 

 

 

 


 

Jan Vaverka, 21 let, Plumlov, Fakulta sociálních studií

No, já jsem ho vlastně ještě ani pořádně nepoužil. Ze zásady ho ignoruji. Jednou jsem ho zahlédl a mojí jedinou starostí bylo najít odkaz, kterým se to přepne do staré verze. Jako konzervativec novou verzi odmítám.

 

 

 

  

Daniela Luňáčková, 21 let, Přemyslovice, Filozofická fakulta

Dělá se mi s ním celkem dobře. Přijde mi po vizuální stránce jednodušší a přehlednější. Líbí se mi, že je to v základu rozvrženo podle různých situací a vyhledávání je proto celkem snadné. Rychle jsem si na tento systém zvykla. Myslím, že mi přijde dokonce lepší než ta původní verze.

 

 

  

Antonín Tichý, 21 let, Pěnčín, Právnická fakulta

S novým ISem jsem se sžíval docela dlouho. A v momentě, kdy už jsem myslel, že mu rozumím, tak se mi předělala část Student a mohl jsem se s ním začít učit od znova. Naučit se s tím dá, ale člověku to vezme celkem dost času, který by mohl využít jinde.

 

 

Jitka Nováková, 20 let, Prostějov, Pedagogická fakulta

Vždycky, když se mi to automaticky přehodí na novou verzi, tak si ho zase    přehodím zpátky. Protože jsem v nové úplně ztracená a přijde mi  nepřehledná.  Asi je to o zvyku, ale se starou verzí už jsem se naučila pracovat a na něco nového už jsem si zvykat nechtěla.

 

 

 

 

 


Klíčová slova: univerzita, anketa, IS

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.