02.10.2017 16:04


Nová verze IS lépe funguje na mobilních zařízeních

Autor: Aneta Matyšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

S příchodem podzimního semestru mají studenti možnost přivítat nový Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU). Nová podoba Informačního systému má především usnadnit studentům a ostatním uživatelům používání na mobilních zařízeních. Změny se také výrazně dotkly grafické podoby systému. Starý IS budou studenti moci používat do konce roku. 

Brno – Informační systém letos oslavil 18. narozeniny a při této příležitosti vývojový tým v čele s Michalem Brandejsem značně změnil jeho podobu. Změny, které jsou na první pohled viditelné na grafické podobě ISu, se dotkly i některých funkcí. Nová verze má také lépe fungovat na tabletech a mobilních zařízeních.

„Dlouhodobě jsme naráželi na problémy spojené s používání IS na mobilních zařízeních. Stará verze má sice responzivní tvar pro mobilní zařízení, ale není zde klasické přizpůsobování velikosti na mobilních zařízení,“ popsala hlavní impuls vedoucí ke změně členka vývojového týmu Jitka Brandejsová.

Novou verzi Informačního systému si zájemci mohou vyzkoušet jednoduchým přepnutím přímo v systému. Do konce roku se však uživatelé ještě mohou vrátit ke staré verzi.

Při první otevření nové verze IS uživatele překvapí odlišný grafický design. Uživatelé si nově mohou vybrat z devíti motivů podle svého vkusu.  Mezi další přednosti nového systému patří především zjednodušení titulní stránky, kde zůstaly jen nejdůležitější aplikace. Studenti si je však mohou snadno rozšířit podle svých potřeb. Ostatní aplikace lehce naleznou za pomoci chytrého vyhledávání.

 „Při tvorbě jsme také museli vzít v potaz, že ne všichni uživatelé jsou inovativní. Až polovina z nich je spíše konzervativní a nechce měnit své pracovní nebo učební prostředí,“ podotkla Brandejsová.

Tento trend se ukazuje i při průzkumech. Zhruba padesát procent uživatelů podle Brandejsové přepnulo zpět na starou verzi, druhá polovina zůstala u nové.

Podle Brandejsové jsou však reakce na nový IS veskrze pozitivní, uživatelé jsou většinou spokojeni.

„Líbí se mi hlavně nový design. Úvodní stránka je nová a přehlednější. Je také určitě kompatibilnější pro mobily. Když si na mobilu otevřu funkci učebních materiálů, je poznat rozdíl. Což oceňuji, protože kromě pošty je to u mě nejvíce používaná aplikace,“ sdělila své dojmy studentka Lékařské fakulty Barbora Majkútová. Na starý IS už znovu nepřejde.

Podobně je na tom i studentka Fakulty sociálních studií Eliška Hypšmanová. „Celkem se mi líbí grafika a design nového ISu. Jen je dost rozdílný, a tak občas když nemohu něco najít, ještě přepnu do staré verze.“

Změny v Informačním systému nezaznamenají pouze stávající uživatelé, ale také uchazeči o studium na Masarykově univerzitě. Od 1. listopadu budou totiž moci podávat přihlášku ke studiu ve zbrusu nové podobě.

Klíčová slova: Informační systém, IS, nová verze, mobilní zařízení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.