09.03.2017 21:28


Nová prezidentka Munie: Chci, aby naše akce byly mezi studenty oblíbené

Autor: Lenka Látalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Prezidentkou Munie (Masarykova studentská unie) je nově pro jarní semestr Pavlína Bajgarová. Studentka Fakulty sociálních studií vystřídala v čele Jana Kleinera, který vedl spolek zaštiťující řadu studentských aktivit předchozího půl roku. 

Nová prezidentka Munie. (autor: Lenka Látalová)

Brno - Z řadové členky Munie se Pavlína Bajgarová v rozmezí roku a půl dostala na nejvyšší pozici. Začínala v oddělení lidských zdrojů, poté vedla projektové oddělení a teď si zvyká na velkou zodpovědnost ve funkci prezidentky. Jejím cílem je nejen pořádat pro studenty zajímavé akce, ale především propojit členy spolku mezi sebou. „Jakákoliv studentská organizace stojí na lidech a vzájemných vztazích,“ tvrdí nová prezidentka Munie Pavlína Bajgarová.

Jak jste se stala prezidentkou? 

Minulý prezident Jan Kleiner by se kvůli nové a časově náročné práci nedokázal Munii věnovat naplno, rozhodl se tedy svou funkci přenechat někomu jinému. S vedením jsme se shodli na tom, že prezident Munie by měl mít organizační schopnosti, zkušenosti s řízením lidí a především mít čas a chuť na tuto práci. Zároveň kandidát na prezidenta musel být členem organizace po dobu delší než jeden semestr. A jelikož mám ráda výzvy a splňovala jsem všechny požadavky, rozhodla jsem se do toho jít.

S vedením jste určitě musela konzultovat své cíle. Jaké jsou? 

Mým cílem je, aby všechny naplánované akce byly mezi studenty oblíbené. Největšími projekty na tento semestr jsou fotbalový i florbalový studentský souboj a naše zóna na Majálesu. Co se týče interních věcí, chceme přijmout nové členy a vytvořit z Munie takové prostředí, kde se všichni budou navzájem znát. Mám v plánu zavést společné meetingy, na které budou pozvaní všichni členové a budou se moci zapojit. Chci zvelebit naši novou kancelář, ať tam kdokoliv i mimo členy Munie může přijít třeba pro radu. Ráda bych v kanceláři zavedla i otvírací dobu. Mohli bychom tam prodávat vstupenky na Majáles a na jiné akce, které pořádáme.

Myslíte si, že je něco, co lze v Munii změnit k lepšímu? 

Jakákoliv studentská organizace stojí na lidech a vzájemných vztazích. Nevýhodou je, když se mezi sebou kolegové dostatečně neznají a neví, s kým spolupracovat. Problémem nejen Munie, ale i jiných spolků, jsou pasivní členové. Když se studenti stanou součástí spolku, musí být aktivní hned od začátku. Pokud členové nereagují a sami se nechtějí podílet na chodu spolku, tak dobrovolná organizace nemůže fungovat. Naopak chápu, že ne vždy je dostatek času se individuálně věnovat nováčkům, a proto je důležité nebát se zeptat a chodit na informační schůzky, kde se vše podstatné dozvědí. Ale myslím, že se Munie v tomhle částečně zlepšila a snaží se o své členy starat. 

Co všechno jste si už v pozici prezidentky vyzkoušela? 

Prezidentování obnáší řízení užší skupiny lidí, dohled nad vším, co se v Munii děje, poskytování rad, jednání s vedením školy, spoustu emailů a telefonátů. To a mnoho dalšího jsem si už na vlastní kůži vyzkoušela. Také dohlížím na fungování spolku po finanční stránce, takže v nejbližší době budu podávat daňové přiznání. S marketingovým oddělením Masarykovy univerzity zase například řeším spolupráci na akcích a jejich propagaci. S brněnskou technickou univerzitou jsme také v kontaktu kvůli společným projektům, teď řešíme studentský fotbal.

Chodíte do školy, do práce a k tomu vedete Munii. Jak vše časově zvládáte? 

Myslím si, že skloubit tyto role se téměř vždy dá, pokud opravdu chcete. Já jsem toho důkazem – a řekla bych, že svou práci ve všech směrech vykonávám dobře. Ale přiznám se, že i když si chci udělat čas jen pro sebe, tak se přistihnu, jak odpovídám na maily. Každý den alespoň hodinu až dvě Munii obětuji, protože mi přichází spousta dotazů. 

Kromě změny prezidenta se vystřídala i většina vedoucích. Myslíte, že to bude mít vliv na fungování spolku? 

Vedoucí jednotlivých oddělení už byli ve své funkci dlouho a chtěli se posunout dál, ať už to bylo po pracovní stránce nebo končili se studiem. Je dobré dát příležitost zase někomu novému. A je možné, že noví lidé přinesou spolku jiný pohled, který pozitivně využijeme.   

Klíčová slova: Munie, Masarykova studentská unie, prezident, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.