06.04.2013 10:02


Nová kniha Petra Ludwiga poradí, jak zatočit s prokrastinací

Autor: Kateřina Dufková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Každý student to zná. Ta chvíle, kdy by dělal cokoliv, jen aby se nemusel učit na zkoušku, psát seminární práci nebo jen mýt nádobí. Chorobné odkládání věcí je psychická nemoc. Říká se jí prokrastinace. Jak ji zmírnit či s ní úplně skoncovat, se dozvíte v nové knize Petra Ludwiga Konec prokrastinace. Kniha vyjde nejspíš ještě do konce dubna.

Obal knihy Konec prokrastinace

BRNO - Petr Ludwig je hlavním konzultantem brněnského GrowJOB institute, společnosti, která se věnuje osobnímu rozvoji a firemnímu růstu. Na svých přednáškách se Ludwig věnuje jak motivaci, efektivitě a sebekaučinku, tak právě prokrastinaci. Jeho systém, který pomáhá vypořádat se s prokrastinací, má mezi lidmi takový úspěch, že se Ludwig rozhodl napsat knihu.

Kniha jde právě do tisku. Přesné datum vydání ještě není známé. Podle Ludwiga se knížka objeví na pultech v průběhu dubna, aby si ji studenti stihli přečíst ještě před začátkem zkouškového období.

Nápad sepsat své přednášky do knihy se zrodil v dubnu minulého roku. „Přesně před rokem mě oslovil Tomáš Baránek z vydavatelství Jan Melvil Publishing a zeptal se mě, zda bych pro ně nenapsal knihu. Řekl jsem si, že to bude dobrá výzva a další test metod, na kterých posledních osm let v GrowJOB institutu pracujeme,“ řekl Ludwig. Sepsání knihy pro něj také byla nová  položka do takzvaného protiprokrastinačního to-do lístku. „Chtěl jsem zjistit, jestli napsání knihy vyprokrastinuji nebo ne,“ vysvětlil s úsměvem.

V knize se čtenář mimo jiné seznámí s nástroji boje proti prokrastinaci. Kromě již zmíněného to-do listu je dalším nástrojem takzvaný buzerlístek, tabulka, do které se zapisují dobré i špatné návyky a limity, jak nejdéle se hodláme návyku věnovat. Každý den pak majitel buzerlístku pravdivě doplňuje údaje. Pozitivní zeleně, negativní červeně. Úspěchem je samozřejmě zelená tabulka.

Podle Ludwiga byla práce na knize jednou z nejtěžších výzev vůbec. „Jelikož jsem člověk extrovertní, zvyklý být mezi lidmi, školit a konzultovat, bylo pro mě psaní knihy velmi náročné. Proti odkládání psaní, jež je činností typicky introvertní, jsem musel nasadit všechny protiprokrastinační zbraně v plné síle," řekl Ludwig. Minimálně na rok si chce od psaní odpočinout. „Další knihu určitě plánuji napsat. Zatím ale nevím, na jaké téma. Možná vyjednávání a komunikace, možná něco ohledně efektivního učení,“ dodal Ludwig.

GrowJOB institute pořádá také doprovodné přednášky ke knize. Zatím všechny byly naplněny téměř k prasknutí. Podle vydavatele je o knihu velký zájem, registrovaných zájemců je nejvíce, co kdy měli. „Jelikož dnešní doba prokrastinaci stále více nahrává, je důležitou dovedností moderního člověka se s ní naučit bojovat,“ shrnul na závěr Ludwig.

„Mladý člověk je dnes tak zaměstnán školou, prací a osobním životem, že raději vypne a nedělá nic. Tak vzniká prokrastinace,“ řekla jednadvacetiletá studentka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Andrea Kynclová. Pokud zrovna nebude trpět prokrastinací, Ludwigovu knihu si ráda přečte.

 

Více o knize se můžete dozvědět na stránkách zde

Záznam přednášky Konec prokrastinace najdete zde

Klíčová slova: konec prokrastinace, petr ludwig, prokrastinace, growjob institute

  • Vzor tzv. buzerlístku
    Popis: Buzerlístek, nástroj boje proti prokrastinaci
    Autor: Petr Ludwig, GrowJOB Institute

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.