08.04.2013 15:58


Netradiční závody kočárků již znají své vítěze

Autor: Michal Dvořák | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V parku Lužánky se v neděli sedmého dubna konal druhý ročník závodů ve sportovní chůzi s kočárkem. Na několik desítek závodnic a závodníků přišlo změřit své síly v tomto netypickém klání. Hlavní závody, doprovodné akce i atrakce přilákaly více než stovku návštěvníků.

Doprovodný program pro nejmenší návštěvníky byl bohatý. Foto: Michal DvořákBrno – Občanské sdružení Strollering® zorganizovalo v brněnském parku Lužánky závody rodičů tlačících kočárky. Neděle patřila všem maminkám i tatínkům, kteří se sešli na více než pětadvaceti místech po celé České republice, aby se věnovali této netradiční sportovní aktivitě Cílem akce bylo motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. „Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem a bez nutnosti hlídání a zároveň podpořit slogan - Šťastná máma, šťastné dítě. Jak je známo, během sportu se v těle vyplavují endorfiny, tedy hormony štěstí,“ vysvětlila zakladatelka občanského sdružení Strollering® Edita Berková. „Navíc pravidelné sportovní aktivity maminky probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života, že hýbat se je normální,“ dodala Berková.

Závodilo se ve třech soutěžních kategoriích: maminky, tatínkové a celé rodiny. V kategorii žen zvítězila Barbora Kloudová. Celkově nejúspěšnějším závodníkem však byl Petr Netík, který zvítězil v obou kategoriích, kterých se účastnil. V kategorii celé rodiny mu k vítězství dopomohla jeho manželka Sabina. „O závodech mi pověděla manželka, která se o nich dozvěděla někde na internetu. Na závody jsme se žádným způsobem nepřipravovali. Myslím, že o vítezství rozhodly moje dlouhé nohy,“ prozradil klíč k úspěchu Petr Netík. „Vyhráli jsme dětskou autosedačku, která se nám bude velmi hodit a ještě další zajímavé ceny. S manželkou a naším pětiměsíčním synem Petrem se v budoucnosti rádi podobných akcí znovu zúčastníme,“ pochvaloval si povedené závody Netík.

 

 

 

Jednotlivé rozběhy byly vždy po skupinkách čítajících tři závodnice. Foto: Michal Dvořák

Podstatou samotných závodů bylo ujít sto kroků dlouhou trať s kočárkem v co nejkratším čase. Na regulérnost závodu dohlíželi rozhodčí, jejichž úkolem bylo kontrolovat především to, aby závodníci v zápalu soutěžení nepřecházeli z chůze do běhu. Každý závodník se předem zaregistroval a uhradil startovné ve výši třiceti korun. Výtěžek ze startovného ze všech sportovních klání z celé republiky poputuje na účet vybrané neziskové organizace, kterou určí až losování v rámci závodů konaných v pražské Stromovce. Na zápisném z brněnských závodů se vybralo více než tisíc korun českých. "Ze zájmu o závody kočárků máme všichni ohromnou radost. Je to odměna za naši snahu a zároveň motivace pokračovat v prosazování hodnot Strolleringu® v dalších letech. Veliké díky jde i našim hlavním sponzorům. Jejich podpory si opravdu moc vážíme," komentovala velký zájem Berková.

Klíčová slova: kočárky, závody, Lužánky, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.