23.10.2016 20:26


Neshody vedení univerzit ohrožují letošní ročník hokejového souboje

Autor: Matěj Maděra | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Hokejový souboj univerzit je pro letošní rok přinejmenším v ohrožení. Vedení Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického se nemohou shodnout zejména na formátu pořadatelství hokejového utkání. Zatímco vedení Vysokého učení technického preferuje zapojení studentských organizací obou univerzit v co největší míře, Masarykova univerzita podporuje spíše dosavadní formát, kdy by hlavní organizaci zajišťoval externí subjekt a studentské spolky by se podílely pouze na některých aktivitách.

Hokejové utkání (ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: pexels.com

Brno - Hokejový souboj univerzit je v ohrožení kvůli neshodám mezi vedeními jednotlivých vysokých škol. Zatímco Masarykova univerzita chce ponechat pořadatelství v rukou externího subjektu, Vysoké učení technické prosazuje co největší zapojení univerzitních organizací a spolků. "Vysoké učení technické v Brně preferuje variantu, kdy se na organizaci budou opravdu podílet výhradně studenti a studentské spolky obou univerzit," říká mluvčí Vysokého učení technického Romana Kolčavová. Zapojení externích subjektů je podle ní samozřejmostí pouze při pronájmu ledové plochy a dalších nezbytností. "Komerční firmy by již dle názoru Vysokého učení technického neměly dostávat podíl ze zisku, protože získají finance právě například ze zmíněného pronájmu," dodává Kolčavová.

Poněkud jinak vidí situaci vedení Masarykovy univerzity. "S ohledem na rozsah akce usilujeme o spolupráci se silným partnerem s adekvátním zázemím a kapacitami, jimiž studentské spolky nemohou disponovat," uvádí jako hlavní argument pro zapojení externí firmy mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.  Se zapojením studentských spolků počítá vedení univerzity v podobném formátu jako doposud. "Jednalo by se zejména o pomoc při propagaci, zajištění fanzóny a podobně," vysvětluje Fojtová.

Zajímavou novinkou je také nápad na zapojení dalších univerzit. Obě strany se však shodují, že primárním zájmem je projednání organizačních detailů zápasu mezi MUNI a VUT. I přes některé neshody totiž zástupci obou univerzit věří, že se zápas podaří odehrát, byť v jiném termínu. "Jednání o nové podobě hokejového utkání mezi univerzitami stále pokračují. Přesto, že v původně plánovaném termínu se již tuto akci nepodaří zrealizovat, doufáme, že se utkání odehraje," věří mluvčí Masarykovy univerzity Fojtová a v podobném duchu se vyjadřuje také Kolčavová z Vysokého učení technického.

Z celé situace jsou rozladěni také dosavadní pořadatelé ze společnosti RAVB s. r. o. "Hokejový souboj univerzit jsme vytvořili my a organizujeme ho již sedm let," říká zástupce firmy Rastislav Bekényi. Podle jeho slov by se ale o pořádání akce v případě, že se univerzity dohodnou na zapojení soukromého subjektu, rádi ucházeli.

Nejistota, zda se zápas uskuteční či nikoliv, nedává spát ani fanouškům – studentům obou univerzit. Diskuze probíhají například na oficiálním profilu dosavadního pořadatele na Facebooku. "Právě jsem přišel o jeden z mála důvodů, proč se těším na zimní semestr,“ komentoval v diskuzi situaci okolo souboje univerzit student Vysokého učení technického Lukáš Kvita. Mnozí diskutující se také ptají, proč došlo ke zrušení akce, a vyjadřují nad celou situací zklamání.

Letos se měl konat již osmý Hokejový souboj univerzit, utkání mělo proběhnout 24. října. Minulý ročník se uskutečnil 9. listopadu loňského roku a v DRFG aréně jej sledovalo 7400 fanoušků. Hokejový tým Masarykovy univerzity tehdy porazil výběr Vysokého učení technického 5:2.

Klíčová slova: hokejový souboj, hokej, MUNI, VUT, 2016

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.