28.02.2013 10:59


Nepřijdeš, nežiješ!

Autor: Tereza Chaloupková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Studenti slyší na slevy stejně jako prototyp kauflanďáckého důchodce. Jenže mají uši nastražené na trochu jiné suroviny. Vodka, Gin, Křídla v akci. Na co všechno lákají kluby se startem semestru? Možná byste se divili.

 

Semestr začal. Pro Brno to znamenalo nával postadolescentů ve velkém a nárůst počtu obyvatel Brna až o několik desítek tisíc. Nebyli to jen důchodci, kteří byli znepokojeni ještě dvakrát větším nátlakem v MHDéčku, svoji šanci zavětřili i provozovatelé klubů, barů a diskoték. Vždyť na co lepšího nalákat, než na oslavu začátku semestru, proč nenabídnout své prostory pártychtivým studentům, kteří se zatím museli starat jen o to, jak si co nejpohodlněji uspořádat rozvrh?

Tereza Chaloupková

Semestr start, semestr open, back to university party... Není místa, které by obyčejný student minul, aniž by na něj nekřičel nějaký plakát z nástěnky nebo jen tak prostě ze stěny: „STUDENT´S NIGHT! Studenti a studentky, pozor. Dnešní noc je tady jenom pro vás. Seznamujte se, pařte a dovádějte!" Tento lákavý  slogan patří ještě k těm slušnějším. Třeba takové: „středa, je ho tam třeba", může být dost zavádějící. Naštěstí právnicko-medicinská open party to jistí, jak slibuje další plakát se svým hlavním sponzorem, firmou Pepino, která má pro každého návštěvníka malý dárek. To další brněnský klub si už žádné servítky nebere a rovnou láká na: „sexymana, který ukáže úplně vše, to aby se nám všechny spolužačky pořádně rozjely." Název striptýzového představení mluví za vše, bohužel by asi neprošel cenzurou. Proto jen naznačím, že se jedná o námořníka disponujícího rybářským vybavením netradičních rozměrů. Dále je v nabídce "pro pořádné borce poctivé akční menu" slibující panáka Vodky, Tequilly nebo Kapitána Morgana za 30,- Kč! Zřejmě proto, aby na akci vydrželi, než to spolužačky konečně pořádně rozjedou, anebo aby si nenechali zbytečně klesnout sebevědomí náhodným pohledem na onoho sexymana.

A v takovémto duchu se nese většina plakátů. V křiklavých barvách útočí na bezbranného studenta tučné nápisy jako Vodka v akci za 25, Special ISIC drink Becher Lemond za 22! No neber to!! A to všechno završuje všeříkající apel: "NEPŘIJDEŠ, NEŽIJEŠ!"

Tak jdem na akci, mají vodku v akci, skvělá vodka, skvělá akce, akce v akci, tequilla, rum, vodka. Akce ve vodce, já jsem vodka, a kdo jsi ty? Ty už nejsi v akci? A kde jsem já? Je mi blbě. A kde byla ta akční akce? Aha, já tam šel, takže já ŽIJU! Víš co, ale radši až od zítřka...

A co vy, schválně, co si pamatujete z minulé středy?

Klíčová slova: party, semestr start, akce

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.