14.05.2017 16:05


Nemáme reprezentantky. Kvalitu nahrazujeme bojovností, říká kapitánka univerzitního florbalového týmu před akademickými hrami

Autor: Miroslav Hanus | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Hráčky univerzitního týmu Masarykovy univerzity se na České akademické hry dokázaly z šestnácti pokusů kvalifikovat osmkrát. Po čtyřleté pauze se jim to znovu podařilo až letos. Kapitánka Kristýna Pospíšilová věří, že se jejímu týmu podaří překvapit, i přesto, že je mezi spoluhráčkami jedinou extraligovou hráčkou. V kvalifikaci hráčky ukázaly, že snaha a bojovný výkon celého týmu může být více než několik reprezentačních hráček.

Audio

    Kristýna Pospíšilová odpovídá na otázku, jak se dostala k florbalu.
         
    Autor: Miroslav Hanus

Kapitánka univerzitního florbalového týmu Kristýna Pospíšilová hraje extraligu žen za Židenice. Foto: Miroslav Hanus

Brno Druhé místo a tím i postup na České akademické hry dokázaly vybojovat hráčky ženského týmu Masarykovy univerzity na oblastním přeboru severní a jižní Moravy. Kvalifikaci odehráli 26. dubna v Brně a obsadily poslední postupové místo, když za sebou nechaly další čtyři vysokoškolské týmy a sklonily se pouze před Ostravskou univerzitou. Nejlepší výsledek dosáhly studentky Masarykovy univerzity v roce 2012, když prohrály až ve finále akademických her a obsadily druhé místo. Od té doby se tam neprobojovaly. Kapitánka a hráčka extraligových Židenic Kristýna Pospíšilová věří, že i přes neznalost soupeřek se jejímu týmu podaří v Praze 18. a 19. června na závěrečném turnaji uspět.

Před několika dny jste se kvalifikovala se svým univerzitním týmem na České akademické hry. Kdo pro vás byl nejtěžší soupeř?

Nejtěžším soupeřem byla Ostravská univerzita a Vysoká škola báňská. Už si ani nepamatuji, který zápas byl těžší, ale v obou týmech hrály i české reprezentantky. Vzhledem k tomu, že jedinou extraligovou hráčkou v našem týmu jsem byla já, tak to bylo hodně obtížné.Zbytek hráček hraje druhou nejvyšší českou florbalovou ligu. Holky ale hrály velmi dobře a nakonec jsme postup na České akademické hry vybojovaly díky větší bojovnosti.

Jaký je rozdíl v kvalitě extraligových zápasů a univerzitních soubojů?

Kvalita univerzitních týmů je úplně odlišná od těch extraligových a myslím, že se to nedá moc srovnávat. V některých týmech ani nehrají jen florbalistky a na kvalitě je to znát.

Jak jste vybíraly hráčky do týmu?

Pouze jsem vytvořila skupinu na Facebooku a přidala jsem do ní všechny florbalistky z Masarykovy univerzity, které znám a ty přidaly další hráčky. Oproti loňskému roku, kdy jsem startovala poprvé, nás letos bylo o několik více.

Měly jste před kvalifikací nějaký společný trénink?

Poprvé jsme se všechny viděly až na kvalifikaci. Žádný společný trénink jsme předtím neměly a zřejmě se znovu sejdeme až na akademických hrách v Praze.

Jak se podle vás bude týmu Masarykovy univerzity na závěrečném turnaji dařit?

Nevím, co od turnaje čekat. Netuším, jaké tam budou týmy ani kolik hráček z jednotlivých týmů hraje v extralize. Jediný tým, který znám, je Ostravská univerzita. S nimi jsme remizovaly, takže tento zápas by měl být opět vyrovnaný. Snad ostatní soupeřky zaskočíme a uspějeme v turnaji.

V letošní sezoně jste odehrála čtvrtfinále ženské extraligy, v červnu vás čekají akademické hry. Jak jste se k florbalu vlastně dostala?

Od třinácti let jsem hrála házenou. Po dvou letech mě přestala mě bavit, takže jsem hledala jiný sport. Na internetu jsem zjistila, že u nás v tělocvičně hraje jeden florbalový tým. Takže jsem se k florbalu dostala celkem náhodou.

Je těžké skloubit florbalovou extraligu a školu?

Skloubit školu a extraligu není moc těžké. Ale mám ještě přítele a chodím na brigády, takže je toho až nad hlavu.

Zbývá vám čas na koníčky?

Florbal je můj největší koníček. Věnuji se mu jako hráčka, trenérka i jako rozhodčí. Volný čas na něco jiného už pak není.

Co považujete za svůj největší sportovní úspěch?

Asi to, že za Židenice hraji ženskou florbalovou extraligu.

Čeho byste chtěla ve florbale dosáhnout?

Momentálně je mým cílem umístit se s tímto týmem na předních příčkách v tabulce ženské extraligy a ve vyřazovací části pak nevypadnout hned ve čtvrtfinále, ale postoupit dál.

 

Kristýna Pospíšilová se narodila v roce 1996 v Brně. S florbalem začala ve svých patnácti letech. O tři roky později poprvé nastoupila v extralize ženy v dresu Sokola Židenice. V základní části extraligy zatím odehrála čtyřicet pět zápasů, dalších osm jich přidala ve vyřazovací části. Je také členkou ženského florbalového týmu Masarykovy univerzity. Na této univerzitě studuje druhým rokem management sportu.

Klíčová slova: České akademické hry, florbal, Židenice, Masarykova univerzita, florbalistka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.