27.09.2013 10:17


Nemá cenu kolem sebe plivat, shodují se Zifčák s Lukášem

Autor: Marek Ustohal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Do týmu Znojma se v létě neprosadili, a tak raději zvolili cestu hostování. První ligu vyměnili za třetí, kde oblékají dres HFK Třebíč. Jiří Zifčák a Tomáš Lukáš nyní táhnou horácký klub za záchranou a sledují, jak jejich kmenový klub tápe na dně nejvyšší soutěže. Přestože nemají s trenérem Znojma dobrý vztah, zášť necítí a přejí si, aby se jihomoravský celek z krize co nejdříve dostal.

Uherské Hradiště - Jirka Zifčák i Tomáš Lukáš měli po třetiligovém utkání HFK Třebíč na půdě Slovácka "B" dobrou náladu. Jejich celek zvítězil 2:0, Zifčák navíc vsítil branku, a tak se hráči bez starostí rozpovídali o svém vztahu k trenérovi Znojma či svých vlastních fotbalových ambicích.Jiří Zifčák (vlevo) a Tomáš Lukáš Foto: Marek Ustohal

Oba dva jste byli před sezónou součástí znojemského kádru. Jak nyní z pozice hráčů Třebíče sledujete trápení ligového nováčka?

Zifčák: Nepřeji jim, aby prohrávali, ale zároveň si nemyslím, že do toho dávají všechno. Starší hráči už v týmu dávno neměli být a hlavně týmu chybí zodpovědnost.

Lukáš: Taky mě mrzí, že jsou v tabulce tam, kde jsou. Podle výkonů, které odvádějí, však nemají na to, aby hráli někde uprostřed, i když bych jim to přál.

Necítíte tedy nyní vůči kmenovému klubu určitou zášť nebo škodolibost.

Zifčák: Nebudeme plivat kolem sebe. To, že jsme tady (v Třebíči, pozn. redakce), bylo trenérovo rozhodnutí. Dovedl si nové hráče a s nimi zkrátka hraje.

Lukáš: Určitě ne, škodolibost necítíme.

Zmínili jste, že určitou roli ve vašem novém angažmá hraje právě i trenér Znojma Leoš Kalvoda, jaký s ním máte vztah?

Lukáš: Máme s ním špatný vztah. I když ho fotbalově zaujmeme, necítím z jeho strany žádnou snahu nás zapracovat. Má své hráče, které staví.

Zifčák: Já si s ním nemám co říct.

Vraťme se k postavení Znojma v tabulce. Do jaké míry je způsobeno tím, že své domácí zápasy musí hrát v Brně? Pro nováčka je přeci jen důležité mít své vlastní zázemí.

Lukáš: Taky to určitě špatný vstup do soutěže ovlivnilo. Ale v klubu museli počítat s tím, že při rekonstrukci stadionu budou muset hrát minimálně půl roku v Brně.

Zifčák:
Hlavně za sebou potřebují mít diváky. Je tam zkrátka něco špatně.

V úterý v týmu skončil jeden ze starších hráčů a tahounů Marek Heinz. Podle kouče také kvůli nedostatku nasazení či bojovnosti. Není tohle šance pro vás, mladší, bojovnější a rychlejší hráče, abyste zabojovali o místo v jarní části sezony?

Zifčák: To se všechno uvidí po zimní přípravě, záleží, jak nám vyjde. Závisí taky na tom, kdo přijde do týmu nový.

Lukáš: Ta šance, abychom tam hráli, tam pro oba je, celé se to však bude odvíjet od zimy.

Teď jste každopádně minimálně do zimy hráči Třebíče. Proč jste si na hostování vybrali právě HFK?

Zifčák: Hostoval jsem tady i na jaře, takže mi všechno vyhovovalo. Postoupili jsme z Divize (čtvrtá nejvyšší soutěž, pozn. redakce) do třetí ligy a chtěl jsem si tu ještě zahrát. Navíc jsem cítil, že mě v Třebíči chtějí.

Lukáš: Taky je tu bezvadná parta, což jsem věděl od Jirky. Potvrdilo se to.

Cítíte větší zodpovědnost než ve Znojmě, když jste tady za tahouny mužstva?

Lukáš: Ano, větší zodpovědnost cítím.

Zifčák: Určitě ano.

Kdyby po Vánocích přilétlo laso zpět do první ligy, přijali byste jej bez váhání?

Lukáš:
Rozhodně, hrát první ligu je fotbalový vrchol.

Zifčák: Jistě, je to pro nás velká výzva.

Klíčová slova: fotbal, zápas, první liga, třetí liga

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.