21.03.2018 15:58


Nejlepším sportovcem jižní Moravy je horolezec Adam Ondra

Autor: Jana Hostičková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnské výstaviště patřilo v úterý večer Adamu Ondrovi, který již potřetí získal titul nejlepšího sportovce Jihomoravského kraje. Na stříbrné příčce skončil dráhový cyklista Tomáš Bábek, třetí pak byl hokejista Martin Erat. Na ceremoniálu převzali ocenění i další osobnosti jihomoravského sportu včetně mladých talentů, trenérů a mládežnických týmů.

Jana Hostičková

Brno – Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje se stal horolezecký rekordman Adam Ondra. Při slavnostním večeru v rotundě brněnského výstaviště se však radovali i další sportovci, kteří uspěli ve svých kategoriích. Nejvíce ocenění si odnesli hokejisté z brněnské Komety. 

Vítězný Ondra se galavečera nezúčastnil, cenu převzala jeho matka. „Adam se teď připravuje na další lezení v Rakousku. Vyhrál tady už po několikáté, ale nikdy nic není jisté. Po skončení mu hned zavolám,“ uvedla. Pětadvacetiletý lezec jako první na světě zdolal neojbtížnější stěnu světa v Norsku a patří mezi nejlepší světové horolezce.

Do soutěže mohl sportovce nominovat kdokoliv. Odborná porota následně vybrala nejlepšího. Dráhový cyklista Tomáš Bábek se umístil na druhém místě, třetí skončil hokejista a reprezentant Martin Erat. V kategorii sportovců s hendikepem vyhrál cyklista Ivo Koblasa, který je vnukem válečného letce Emila Bočka.

Největším talentem minulého roku je podle odborníků devatenáctiletý hokejista brněnské Komety. Kromě místního týmu si zahrál i v americké NHL. „Zatím jsem tam nastoupil v jednom zápase a pořád je na čem pracovat. Další sezónu budu hrát v Brně, ale chci si udržet kontakt s NHL. Plním si svůj sen,“ řekl mladý hokejový talent Martin Nečas. 

Česká unie sportu a Jihomoravský kraj ceny udělují za mimořádné sportovní výkony podané v uplynulém roce. „Kromě trenérů patří můj dík i samotným sportovcům, protože nám v loňském roce dělali radost. Nejvíce jsem rád za Olympiádu dětí a mládeže, tyto děti jsou pro nás novou vizí do budoucna,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, který nad akcí převzal záštitu. 

Kromě sportovců doplňovali galavečer svými vystoupeními gymnastky Mantila Brno nebo Glitters Stars ze Slavkova u Brna. Celý programem prováděli Monika Brindzáková a Michal Chylík. Vyhlášení doprovázeli tanečníci a smyčcový kvartet Husak.

Klíčová slova: nejlepší sportovec JMK, Adam Ondra, galavečer, výstaviště

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.