06.10.2015 11:54


Nejlepší brněnští pojídači rohlíků poměřili své schopnosti na Moravském náměstí

Autor: Klára Slavíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brno na několik týdnů zachvátila rohlíková mánie. Lidé v různých částech Brna měli v průběhu minulých týdnů  možnost soutěžit v neobvyklé disciplíně - pojídání rohlíků na rychlost. Ti nejlepší pojídači z jednotlivých částí Brna srovnali své pohlcovací schopnosti ve čtvrtek 1. října na Moravském náměstí.

Autor: Klára Slavíčková

Brno  Že je možné sníst rohlík opravdu rychle, dokázala soutěž v pojídání suchých rohlíku na čas. Její finálové kolo ve čtvrtek večer rozveselilo Moravské náměstí v Brně. Dělat město a především lidi v něm veselejší bylo hlavním účelem soutěže, přispět k tomu měl tvar rohlíku připomínající úsměv. Akci uspořádal Jiří Filip se svým sociálním sdružením Ven z bubliny ve spolupráci s Okay marketem.

 

„Nejde nám jen o to zjistit, jak rychle je možné sníst rohlík, ale touto akcí chceme především podpořit brněnské úsměvy, chceme, aby se paní prodavačky usmívaly na své zákazníky a zákazníci zase na ně,“ vyjádřil se k významu akce Jiří Filip.

 

Čtvrtečnímu finálovému kolu předcházelo jedenáct výběrových semifinálových kol v různých městských částech. Na Moravském náměstí se tedy sešli už pouze samí jedlíci na slovo vzatí.

Nejrychleji dokázal svůj rohlík zdolat Tomáš Pokorný z Černovic. Spořádal tento kus pečiva, vážící čtyřicet tři gramů, za úctyhodných 58 sekund. Stal se tak nejrychlejším pojídačem rohlíku v republice a byl zapsán do české knihy rekordů a kuriozit. „Od minulého kola jsem vypiloval taktiku, nejlepší je ukusovat postupně malé části pečiva a rychle je v puse zpracovat,“ prozradil Pokorný. Za svůj pilný trénink si vysloužil poukaz na nákup v Okey marketu v hodnotě tří tisíc, pohár a láhev sektu.

 

Organizátoři plánují humorné akce tohoto typu opakovat. Stále v duchu podpory brněnských úsměvů. Pokud tedy dokážete sníst rohlík rychleji než za 58 sekund a nestihli jste se do soutěže přihlásit, nezoufejte, zájemci se budou moci poměřit v pojídání rohlíků i příští rok. 

Klíčová slova: soutěž, pojídání rohlíků, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.