19.11.2015 22:25


Nejen extraliga, ale taky souboj univerzit. To vše čeká fanoušky na lednových Hokejových hrách

Autor: Ondřej Kuchař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Po rozlučce brněnského patriota, fotbalisty Petra Švancary, se za Lužánky vrátí po dlouhých letech i hokej. Brněnská Kometa totiž v lednu příštího roku uspořádá na místě bývalého stadionu dva extraligové zápasy pod otevřeným nebem.

Logo brněnských Hokejových her 2016 | Autor: Archiv Komety BrnoBrno – Dohadům a spekulacím je konec. Brněnská Kometa se v lednu definitivně zhostí pořádání dvou extraligových zápasů pod otevřeným nebem. Hokejové hry ponesou slogan Jdeme domů, což je spjato s lokalitou konání celé akce.  Obě utkání se totiž budou hrát za Lužánkami v místě, kde před lety stával starý zimní stadion.

Pro hokejové fanoušky nejen v Brně to bude svátek. Naposledy se podobná akce konala v roce 2011 v Pardubicích a taky u toho byla Kometa, která s perníkáři prohrála v zasněženém zápase 2:4. Tehdy šlo o historický zápis, jelikož si na utkání našlo cestu rekordních 17 140 diváků. Vyprodáno však nebylo. „Je škoda, že lidí nepřišlo více, ale i tohle je pro nás dobré," litoval tehdejší pardubický generální manažer Zbyněk Kusý.

Na vině nižšího zájmu bylo zřejmě počasí, jelikož ceny vstupenek byly vcelku příznivé. Nejlevnější lístek stál 450 korun. Na lednové zápasy Komety se Spartou a Plzní si diváci budou muset připlatit. Vstupenky budou mít jednotnou cenu 990 korun na jedno utkání. „Je to dost, ale zase to není ani nijak extrémně přemrštěná částka. Chápu, že na takové akci chce klub vydělat, ale mrzí mě, jak se vedení zachovalo k permanentkářům, kterým nedalo žádnou slevu, jen jim odečetlo cenu normálního vstupné a zbytek si musí doplatit sami,“ řekl dlouholetý fanoušek Komety Jaromír Tkáč.

Praha nebo Brno? Masaryčka vyzve Karlovku

Za Lužánkami už teď rostou mobilní tribuny pro více než dvacet tisíc diváků. „Věřím, že se časem vyplní sny všech fanoušků a hokej i fotbal se vrátí natrvalo zpět za Lužánky, kde prožil klub svoji nejúspěšnější hokejovou éru,“ připomíná majitel Komety Brno Libor Zábranský jedenáct historických titulů, které se k Lužánkám automatický váží.

Ze současného kádru Komety je jediným pamětníkem pardubického Open Air hokeje z roku 2011 obránce Tomáš Malec. „V Pardubicích to byla tehdy trošku divočina, jelikož celou první třetinu hustě chumelilo. Pro nás i pro fanoušky to bude zase určitě nezvyk. Všichni se na to ale moc těšíme,“ řekl Malec v rozhovoru pro klubový web Komety.

Kromě dvou zápasů nejvyšší české hokejové soutěže se mohou fanoušci těšit i na meziměstský souboj univerzit. Utká se Masarykova Univerzita s pražskou Karlovovou univerzitou.

Program hokejových her

Neděle 3. 1. 2016 (13:00 hodin) HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň

Čtvrtek 7. 1. 2016 (18:00 hodin) Masarykova univerzita – Univerzita Karlova

Pátek 8. 1. 2016 (18:20 hodin) HC Kometa Brno – HC Sparta Praha

Klíčová slova: hokej, Brno, Kometa Brno, Hokejové hry 2016

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.