12.12.2014 18:22


Nechtěl jsem se už jen dívat na to, kolik lidí doplácí na naši lhostejnost, říká Daniel Vodrážka

Autor: Veronika Kovářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Nebavilo ho přihlížet tomu, jak jsou lidé lhostejní, proto v roce 2013 přišel s myšlenkou založení studentského spolku Mise naděje. Myšlenka se stala realitou na jaře letošního roku. Od té doby se postupně Mise naděje rozrůstá a dnes spolek sdružuje více než stovku studentských dobrovolníků, kteří se snaží pomoci všude tam, kde je to potřeba.

Brno – Mise naděje se od ostatních studentských spolků trochu liší. Zapojit se může úplně každý, kdo chce nějakým způsobem pomoci. Vybrat si může s velkého množství různých projektů, které se věnují například dětem z dětských domovů, rodinám nemocných dětí, ale třeba i opuštěným zvířatům. 

Daniel Vodrážka. Foto: Veronika Kovářová.

Co se skrývá pod označením Mise naděje?

Mise naděje je studentský spolek tvořený vysokoškolskými studenty různých oborů, kteří ve svém volném čase bez nároku na jakoukoli odměnu pomáhají těm, o kterých se domníváme, že to potřebují nejvíce. 

Co vás vedlo k jejímu založení? 

Nechtěl jsem se už jen dívat na to, jak tolik lidí kolem nás, zvláště pak dětí, doplácí na naši lhostejnost. Chtěl jsem najít systematické a efektivní řešení, kterým bych jim mohl pomoci. Proto jsem za pomoci skvělých lidí kolem sebe tento studentský spolek založil.

Kde všude dobrovolníci z Mise naděje pomáhají?

Pomáháme především v dětských domovech, nemocnicích a také přímo několika rodinám s vážně nemocnými dětmi. Dále pak ve škole pro děti s poruchami autistického spektra a v neziskových organizacích jim pomáhajícím, v domově pro seniory, ale i útulku. Pracujeme také z domova, není to totiž jen o pomoci v terénu, která sice člověka vždy potěší, ale neřeší problémy plošně a systematicky.


Co považujete za doposud největší úspěch vašeho spolku?

Jednoznačně všechnu tu pomoc, kterou už jsme zvládli lidem, ale i zvířatům, poskytnout. I když se někdy jedná o zdánlivě malé povzbuzení formou dárku a osobního kontaktu nemocným, pro ně to málo není. Člověk tu vděčnost v očích asi musí sám vidět, aby tomu porozuměl a uvěřil. 

Co musí udělat někdo, kdo by se chtěl do Mise naděje zapojit?

Stačí nás kontaktovat emailem nebo poslat zprávu na Facebooku. Dobrovolnictví u nás je velmi časově flexibilní a každý může pomáhat v oblasti, kterou preferuje nejvíce.  

Jaké projekty plánujete do budoucna?

Momentálně máme asi jedenáct dobročinných projektů, které budeme dále rozvíjet. Jsme stále relativně na začátku, teprve ve druhém semestru našeho fungování, ale i tak nás  je více než stovka aktivnějších dobrovolníků a dalších asi čtyřicet pasivních podporovatelů. Během následujícího semestru budou mít například studenti ekonomicko-správní fakulty a filozofické fakulty, kteří si zapíší příslušný předmět, možnost získat kredity za praxi u nás. Především však ve spolupráci s ekonomicko-správní fakultou rozjíždíme projekt týkající se výuky finanční gramotnosti dětí z dětských domovů, který začne rovněž v příštím semestru a stále je možnost se do něho zapojit, přestože třeba zájemce nestuduje ekonomický obor.

Budete v letošním roce končit magisterské studium, plánujete se Misi naděje věnovat i nadále?

Ano, budu končit dokonce dvě studia. Finanční matematiku na přírodovědecké fakultě a Podnikovou ekonomiku a management na ekonomicko-správní fakultě. A samozřejmě, že se budu Misi naděje věnovat i nadále. Řečeno marketingovou terminologií, kterou se zrovna učím na nedělní zkoušku: „Mise je způsob, jak dosáhnout vize.“ A přesně tak já svou vizi pomoci všem těm, kdo si sami pomoct nemohou, naplňuji.

 

Medailonek:

Daniel Vodrážka se narodil roku 1990.  Je absolventem Gymnázia Vídeňská v Brně. Je studentem posledního ročníku magisterského studia oborů Finanční matematika na přírodovědecké fakultě a Podniková ekonomika a management na ekonomicko-správní fakultě. Kromě Mise naděje věnuje svůj čas také tvorbě webových stránek.

 

Více informací naleznete na www.misenadeje.cz nebo na Facebooku.

Klíčová slova: Daniel Vodrážka, Mise naděje, studentský spolek, pomoc

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.