29.10.2012 22:06


Nákupy na bleším trhu vycházejí levně

Autor: Lenka Šklubalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nakupování nového oblečení není zrovna levnou záležitostí. Ušetřit se dá při slevových akcích, v second handech, a také na bleších trzích. V Brně jeden takový funguje v klubu Fléda.

Brno Bleší trhy znají Češi hlavně z amerických filmů a seriálů, v České republice zatím tak populární nejsou. Jedná se přitom o zajímavou alternativu k nejrůznějším second handům, kterých je v českých městech plno. Pořídit se na nich dá kompletní vybavení bytu, celý šatník, nebo bižuterie. Většinou jsou věci sice použité, ale zase za nízkou cenu.

 Nakupování v klasických obchodech bývá drahé. Bleší trh je levnou alternativou. Foto: Lenka ŠklubalováV brněnském klubu Fléda se proto rozhodli, že jednou měsíčně takový Blešák uspořádají. Zadarmo. „Naším cílem není na této akci zbohatnout, ale ukázat Flédu i v jiném než nočním světle. Přiblížit ji starším lidem nebo rodinám s dětmi,“ uvedla marketingová manažerka klubu Andrea Vojtěchovská. Kdo chce na Blešáku prodávat, zaplatí symbolických padesát korun, za které dostane místo v klubu a stolek na rozložení věcí. „Padesát korun je oproti tomu, kolik na Blešáku vydělám, hrozně málo,“ řekla jedna z prodávajících Nikola Semerádová. Na Blešáku se chystá vystavovat své zboží už potřetí. „Nabízím hlavně oblečení, které už se mi okoukalo. Vydělám si tak na koupi nového a někdo jiný zase získá originální kousek do svého šatníku,“ dodala.

Ceny jsou na bleším trhu rozhodně nižší než v obchodech. Za oblečení, které se prodává nejčastěji, tu zákazníci utratí maximálně dvě stě korun za kus. „Nejdražší věc, co jsem koupila, stála sto dvacet korun. Byl to skoro nenošený kabátek, za který bych v obchodě dala minimálně tisícovku,“ řekla pravidelná návštěvnice Blešáku Pavlína Novotná. Prodejci i zákazníci se shodují na tom, že na trhu zároveň potkají spoustu zajímavých lidí. „Seznámila jsem se tady se dvěma slečnami, které mají úplně stejný vkus na oblečení jako já. Chodíme spolu teď nakupovat a někdy si oblečení i jen tak vyměňujeme,“ smála se Novotná. 

„Kapacita Flédy je omezená, takže se tam obvykle vejde jen něco kolem třiceti stolků, ale nakupujících je mnohdy až desetkrát víc,“ podotkla Vojtěchovská. V letních měsících se ale prostor Blešáku zvětší. Organizátoři pro trh otevřou i dvůr u klubu.

Nejbližší termín, kdy bude možné zažít atmosféru Blešáku na vlastní kůži, je stanovený na neděli 4. listopadu od 14 do 19 hodin v klubu Fléda.

Klíčová slova: Fléda, Blešák, nakupování, slevy, second hand

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.