24.10.2011 22:54


Na workshopu se studenti povinně zfackovali

Autor: Sylvie Karolová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Workshop Kamerové systémy umožnil několika málo studentům naučit se pracovat s kamerou. Na fakultě sociálních studií byla o tomto víkendu k dispozici účastníkům dílny filmová a televizní kamerová technika. Po teoretické části následovaly i praktické úkoly pro skupinky studentů. Workshop měl na starosti Rodrigo Morales a k dispozici byli také odborníci, technici a studenti Janáčkovy akademie.

Jitka Lanšperková si zkouší práci s jednou z kamer. Foto: Sylvie KarolováRodrigo Morales připravil na fakultě sociálních studií pro zájemce víkendovou dílnu, kde si studenti mohli vyzkoušet a osahat filmové a televizní kamery, včetně 3D. Studenti si na workshopu Kamerové systémy nejdříve vyslechli přednášku o moderních a zcela nových technologiích kamer. Potom už se přešlo k praxi.

„Byla to skvělá příležitost vyzkoušet si práci s profesionální kamerou za asistence odborníků, kteří byli ochotní kdykoliv pomoci a znovu a znovu odpovídat na naše otázky. Takovou šanci jen tak nedostanete,“ řekla o dílně studentka prvního ročníku žurnalistiky a filmové vědy Jitka Lanšperková.

Týmy měly za úkol natočit krátký film do jedné minuty o čtyřech statických záběrech s motivem a s fackou. Každý tým si s příběhem poradil trochu jinak. Fackoval se automat na nápoje, někteří studenti se fackovali navzájem.

V sobotu si účastníci vyzkoušeli chůzi s kamerou a nestatické záběry. Druhým úkolem bylo natočit krátký film do tří minut, kde už mohly být záběry libovolné a žádné jiné omezení neplatilo. K dispozici byla účastníkům počítačová technika. Po zbytek soboty a celou neděli si ještě někteří vyhráli se střihem svých filmů.

„Jsem rád, že jsem dostal příležitost odzkoušet vlastně profesionální kamery. Navíc nešlo jen o nějakou přednášku, ale i o praxi. Právě v té praktické části jsem se dozvěděl zajímavé věci, které se mi snad podaří někdy v budoucnu využít,“ řekl student žurnalistiky a účastník workshopu Marek Zona.

I přes kladné ohlasy účastníků přišlo na akci jen sedm studentů, ačkoliv přihlášených bylo původně několikanásobně více. I díky tomu si všichni mohli ozkoušet co nejvíce kamer a co nejvíce jejich funkcí.

Klíčová slova: workshop, kamery, dílna

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.