28.10.2011 23:54


Na univerzitě vznikl další orchestr. Taneční

Autor: Monika Hořínková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Hudebníci z celé Masarykovy univerzity mají možnost zapojit se do dalšího ze studentských spolků. Od začátku října zde totiž funguje Taneční orchestr, netradiční směsice muzikantů i zpěváků.

Autor: Monika Hořínková

Brno Taneční orchestr Masarykovy univerzity nabízí od října letošního roku novou možnost brněnským studentům jak trávit volno a zlepšit své muzikantské dovednosti. Zapojit se může jakýkoliv student - muzikant s chutí přiložit ruku k dílu a plnohodnotně vyžít svůj volný čas.

Součástí univerzitního orchestru jsou základní hudební nástroje rockové rytmiky, jako bicí, kytara a klavír, a dechová sekce. Nechybí samozřejmě zpěváci a vokalisté, největší raritou je pak smyčcová část. „Smyčce dokážou orchestru zajistit nezaměnitelný zvuk, hudba, kterou hrajeme a zpíváme, je pak mnohem zajímavější,“ řekl hlavní zakladatel spolku a student Masarykovy univerzity Václav Šebek. „Pod pojmem taneční orchestr si může každý vybavit opravdu leccos, což bylo i hlavním cílem, proč jsme tento název zvolili. Nejsme prostě big band, symfonický orchestr ani pěvecký sbor. Jsme spíše jakási party kapela,“ dodal Šebek.

Prozatím má soubor asi dvacet členů, kteří si cení možnosti svůj um zlepšovat. „Když jsem přišla na vysokou školu, přestala jsem úplně hrát. Byla by ale škoda to jen tak zahodit, proto si chodím procvičit housle sem,“ řekla členka Dáša Zacharová. Zájemci se mohou stále zapojit, číslo dvacet ještě rozhodně není konečné. Zkoušky se konají ve spolkovně fakulty sociálních studií, a to každý čtvrtek od 18 hodin.

Klíčová slova: taneční orchestr

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.