29.09.2013 15:09


Na Psychointegráku se studenti seznámí snadněji než na Prvákovinách, říká Michal Novák

Autor: Marie Jahodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Psychointegrák připravují studenti psychologie Masarykovy univerzity už mnoho let. Tento seznamovací kurz vznikl pro studenty, kteří nastupují do prvního ročníku psychologie a na rozdíl od známějších Prvákovin nebo Záškolováku ho pořádají starší studenti bez spolupráce s univerzitou. Jedním z nich je i Michal Novák, student druhého ročníku psychologie, který se rozhovořil o rozdílech mezi jednotlivými připravenými setkáními pro prváky.

Brno – Michal Novák se podílel na organizaci podobné akce poprvé. Spolu s dalšími spolužáky vymýšlel program, sháněl místo konání a obepisoval budoucí prváky. I díky jeho úsilí se mohli studenti prvního ročníku psychologie minulý víkend seznamovat ve Veverské Bítýšce.


Michal Novák, foto: Marie JahodováJak jste se dostal k organizování Psychointegráku? 

Hned na začátku loňského školního roku jsme se začali scházet se spolužáky v takzvaných oborových hospodách a tam padl první podnět k uspořádání letošního ročníku. Nechtěli jsme vše nechat na poslední chvíli, a proto jsme si už v lednu rozdělili úkoly, kdo co bude dělat. Některé počáteční plány se nakonec v průběhu organizace změnily.

Psychointegrák není oficálně pořádán univerzitou, spolupracovali jste s ní i přesto?

Co se týče organizace a propagace, tak ne. Spojili jsme se s Katedrou psychologie pouze proto, abychom domluvili besedu s vyučujícími. Každoročně na Psychointegrák někdo zavítá,  letos přijeli se studenty debatovat profesor Macek a doktor Ježek.

V čem se Psychointegrák liší od Prvákovin nebo Záškolováku?

Na Prvákovinách, které jsem také před pár lety absolvoval, se člověk dozví především obecné informace spojené se studiem. Prváci dostanou tipy, kde se dobře najíst a napít a jak se pohybovat v informačním systému, zatímco seznamovací hry jsou spíše v pozadí. Stejné je to i se Záškolovákem. V obou zmíněných kurzech  člověk může najít partu kamarádů, se kterou zajde do hospody, ale v samotném studiu mu to moc nepomůže. Navíc se na Prvákovinách i Záškolováku sejdou lidé z celé univerzity, takže je těžké najít své spolužáky z oboru. Oproti tomu Psychointegrák slouží hlavně k tomu, aby se potkali přímo studenti psychologie. Pořádají se zde především zážitkové hry, při kterých se studenti poznají blíže. Samozřejmě druháci také předávají prvákům své zkušenosti se studiem a snaží se jim zjednodušit nástup na univerzitu.

Jakou máte zpětnou vazbu od prváků? 

Letos nás překvapilo, že téměř všechny odezvy byly pozitivní. Myslím si, že prváci viděli, kolik máme s organizací kurzu práce a starostí, a proto nás hodnotili mírněji. Když jsem sám před rokem absolvoval Psychointegrák, tak v naší skupině zaznívaly kritičtější hlasy. Co si pamatuji, každý si našel něco, na co si stěžoval. Je to ale pochopitelné, není možné, aby se všem líbilo úplně všechno. Celkově jsme si akci užili a při chystání letošního ročníku jsme vycházeli ze svých zážitků, které jsme si z kurzu odnesli.

Jak celou akci hodnotíte vy?

Já jsem úplně nadšený! Sice jsem se prakticky nezastavil a skoro ani nevyspal, ale i přesto jsem si to moc užil. Jediné, co mě mrzí, je, že jsem moc prváků nepoznal, protože jsem si nestihl skoro nic zahrát. Kdybych měl organizovat podobnou akci a věděl, že dopadne stejně jako letošní Psychointegrák, tak bych neváhal ani minutu.

Klíčová slova: Psychointegrák, Prvákoviny, Záškolovák, seznamování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.