23.11.2016 12:09


Na podání žádosti o ubytovací stipendium zbývá týden

Autor: Markéta Lankašová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studujete Masarykovu univerzitu, trvalé bydliště máte mimo Brno a ještě jste si nepožádali o stipendium na podporu ubytování? Zbývá vám poslední týden. 

BRNO - Studenti Masarykovy univerzity mohou žádat o ubytovací stipendium. Sběr žádostí, které se zasílají elektronicky přes informační systém univerzity (IS), však pro podzimní semestr končí posledního listopadu. Další kolo vyhlásí rektor Mikuláš Bek zase na jaře.

Masarykova univerzita (MU) má na stipendia téměř devadesát milionů korun na rok, ty dostává jako dotaci od ministerstva školství. Každý student obdrží za jeden semestr příspěvek na ubytování asi necelé tři tisíce korun. „Peníze na svém účtu uvidí studenti v prosinci. Snad to stihneme v první polovině, jako takový předvánoční dárek,“ uvedla Karolína Ivánková ze studijního odboru na Rektorátu MU.

O stipendium na podporu ubytování mohou podle stipendijního řádu žádat ti studenti, kteří zvolili prezenční formu studia a prozatím nepřekročili jeho standardní délku. „To znamená, že třeba ti, kteří studují na bakalářský titul déle než tři roky, na stipendium nárok nemají,“ vysvětlila Ivánková. Stipendium univerzita navíc uděluje pouze těm studentům, kteří nemají jako místo trvalého bydliště uvedené město Brno.

Překážkou pro udělení stipendia pak může být fakt, že student už v minulosti někde studoval, ale studium nedokončil a přestoupil na jiný studijní program. „Ačkoli jsem z Olomouckého kraje, stipendium mi nepřiznali. Změnila jsem totiž po roce obor,“ potvrdila praxi studentka Kateřina Zelníčková. Rektorát přiznává nárok na stipendia bakalářským, magisterským i doktorandským studentům, ale jen v případě, že nestudovali na jiné vysoké škole. 

Žádost o stipendium si student podává elektronicky přes vlastní profil na ISu a záložku Stipendia. Univerzita peníze vyplácí v prosinci, ale pouze elektronicky na uvedený bankovní účet, který si student vede v českých korunách. 

Klíčová slova: stipendium, MUNI, peníze

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.