04.12.2014 18:08


Na plese studentů Masarykovy univerzity vystoupila kapela Sto zvířat i burleskní tanečnice Lady Mousellyca

Autor: Monika Rozsypalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

V podvečer třetího prosince si studenti zatančili na celouniverzitním plese Masarykovy univerzity v Brně, který už druhým rokem pořádá organizace Masarykova studentská unie (Munie). Kromě živého orchestru, který tanečníky provázel skoro celý večer, si hosté mohli poslechnout i kapelu Sto zvířat a dýdžeje Sinclaira. Program plesu lákal také na vystoupení burlesky Lady Mousellycy a taneční školy Starlet nebo Brno Lindy Hoppers.

Brno – Včera od  19 hodin se v brněnském hotelu Voroněž sešly stovky studentů na plese studentů Masarykovy univerzity. Zatímco ve druhém patře už od začátku hrál DJ Sinclar, na hlavním podiu nabídla Taneční škola Starlet studentům předtančení. Poté ples oficiálně začal.

Foto: Monika Rozsypalová

Oba sály zářily noblesou. Kdo netančil si povídal, poslouchal Taneční orchestr MUNI Band nebo dýdžeje Sinclara. Hudebníci provázeli hosty celým večerem.  

Foto: Monika Rozsypalová

v 21 hodin na hlavním pódiu zahrála kapela Sto zvířat, které nechyběla kreativita a posluchačům kromě známých písní předváděla i převleky a maskoty. 

Foto: Monika Rozsypalová

Publikum bylo na první pohled nadšené. Studenti zaplnili celý parket zpívali, skandovali a tančili přibližně hodinu, po celou doby, kdy kapela hrála. Z reakce fanoušků byla příjemně překvapená i samotná kapela. „Jste parádní! Takhle má vypadat ples,“ prohlásil jeden z hudebníků, Jan Kalina. 

Foto: Monika Rozsypalová

Dalším hostem večera byla známá pražská burleska Lady Mousellyca, která pro své vystoupení zvolila elegantní kostým baletky. 

Foto: Monika Rozsypalová

Vystoupení burlesky mnoho diváků přinejmenším zaujalo. 

Foto: Monika Rozsypalová

Po pár minutách show zbylo burlesce z kostýmu jen velmi málo, zahalila se proto pavími pery. 

Foto: Monika Rozsypalová

Uvaděči a komentátory plesu byli studenti žurnalistiky z Rádia R. 

Foto: Monika Rozsypalová

Po netradičním vystoupení burlesky sál opět ovládla taneční atmosféra. Jedinou nevýhodou byl příliš malý parket, který tanečníkům ani zdaleka nestačil. 

Foto: Monika Rozsypalová

Živá hudba univerzitního Tanečního orchestru MUNI Band, zpříjemňovala večer všem přítomným hostům.

Foto: Monika Rozsypalová

Zatímco se v hlavním sále tančilo, na druhém parketu měli studenti možnost zapojit se do lekce swingu s Brno Lindy Hoppers. Slečny, které měly zájem, se mohly nechat zkrášlit v „salónku“ u schodiště. 

Foto: Monika Rozsypalová

Barmani a číšníci se celý večer nezastavili. 

Foto: Monika Rozsypalová

S půlnocí orchestr přestal hrát a s tanečníky se rozloučil. 

Foto: Monika Rozsypalová

Ačkoli pak mnoho hostů odešlo, zábava ani nadšení neutuchalo. Nejprve zazněl electroswing, potom začaly hrát známé popové i rockové hity a tanečníci si ples užívali ještě dlouho po půlnoci. Nejhouževnatější hosté z plesu odcházeli až v brzkých ranních hodinách a ti, kteří chtěli pokračovat, se mohli přesunout do klubu Fával.

Klíčová slova: Studentský ples, Munie, Sto zvířat, Muni Band

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.