21.03.2015 20:57


Na nové trendy v brýlích ukázal veletrh OPTA 2015

Autor: Krajčírovičová Barbora | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA 2015 otevřel návštěvníkům své brány tento pátek. Pod střechou pavilonu B brněnského výstaviště se sešlo přes sto padesát vystavovatelů a firem zabývajících se optikou, výrobou brýlí a kontaktních čoček. Za vstupné sto třicet korun mohou návštěvníci veletrhu vidět nové kolekce slunečních brýlí a brýlových obrub od světových značek, a seznámit se s novinkami v přístrojové technice. Veletrh potrvá celý víkend.

Brno – Dvacátý první ročník veletrhu OPTA, tématicky zaměřený na Design&Trend, se letos uskutečnil s malou změnou. Návštěvníci jsou u nás zvyklí na únor, letos jsme ale na základě průzkumu spolupořadatele přesunuli veletrh na březen, osvětlil změnu Jiří Erlebach, manažer pro styk s veřejností veletrhu. Letošní ročník se kromě pravidelných vystavovatelů přijelo po prvé představit i dvanáct nových firem z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Vystavovatelé se prezentují většími expozicemi, vrací se na veletrh po delší době, nebo to zkouší  poprvé, popsal dvacátý první ročník Erlebach. Tyhle změny by podle něj mohli ocenit hlavně návštěvníci, pro které se tak veletrh stává atraktivnější. 

Brýlí bylo opravdu hodně. Foto: Barbora Krajčírovičová

Na návštěvníky čekaly tisícovky brýlí a brýlových obrub všech možných tvarů a barev. Na veletrh proto zavítali i studenti Kamil Krempaský a Simona Tučková. Těm se nejvíc líbil široký výběr brýlí, který veletrh nabízel. Na výběr bylo přes sto osmdesát značek. Když mě něco zaujme, koupím si to, řekl student při obdivovaní brýlí. Pravidelný návštěvník veletrhu Pavel Hrežík je spokojený s vystavovateli a programem, každý rok mu ale překáží nedostatek jídla a drahé pivo. Lidi přitahoval i stánek vystavovatelů firmy s nezlomitelnými brýlemi, kteří jejich nepokořitelnost prezentovali na vybraných kusech.

Návštěvníci si veletrh mohli zpříjemnit i doprovodným programem, připravené byli modní přehlídky, odborné přednášky a workshopy. Po celou dobu bylo možné nechat se zkrášlit rukami vizážistek ve stánku STYLING POINT a oddychnout si při drobném občerstvení. Součástí veletrhu je každoročně i soutěž o nejlepší exponáty TOP OPTA a soutěž o cenu odborné veřejnosti. 

Hlavním odborným partnerem a spoluorganizátorem veletrhu je Společenstvo českých optiků a optometristů. OPTA je jediný veletrh oční optiky, optometrie a oftamologie v Česku a na Slovensku. Každý rok přiláká několik tisícovek návštěvníků z řad odborníků i laické veřejnosti.  

Klíčová slova: opta, optika, veletrh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.